Wyróżnieni za dobre wyniki w  nauce

Uczniowie z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie odebrali świadectwa i nagrody za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce. W ten sposób zakończyli rok szkolny 2018/2019 r. 


Dwa świadectwa z  czerwonym paskiem należały do Wiktorii Melerowicz z II klasy Szkoły Branżowej I stopnia oraz do Adama Błaszczyka.Za dobre wyniki i bardzo dobre zachowanie  wyróżnieni zostali Konrad Konieczko z klasy VIII szkoły Podstawowej oraz Martyna Pinkowska i Piotr Banaszak z III klasy gimnazjum. Wyróżnienie otrzymał też uczeń I klasy Szkoły Branżowej I stopnia Jakub Grzesiak. Nagrody za aktywny udział w życiu szkoły oraz reprezentowanie Centrum na ogólnopolskich zawodach sportowych młodzieży OHP w Pleszewie  wyróżnienie otrzymali ponownie Jakub Grzesiak i Martyna Pinkowska oraz Natalia Rogalska z III kl. gimnazjum, Iwona Bachmann i Kewin Wiktorowski z II klasy Szkoły Branżowej I stopnia. 

– W tym roku mury szkoły opuściło 81 absolwentów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły zawodowej. Z wieloma tymi osobami spotkamy się jednak już w przyszłym roku, bowiem podjęli decyzję o kontynuowaniu nauki w naszej placówce. – wyjaśnia Krystian Piasecki, dyrektor Centrum. 

Ze swoimi kolegami  ze szkolnej ławy podopieczni Centrum  spotkają się dopiero we wrześniu, a tymczasem przed nimi dwa miesiące zasłużonego wypoczynku. 

– Życzę wszystkim spokojnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji, bo najważniejsze jest to, abyśmy w przyszłym roku szkolnym spotkali się w tym samym składzie. Naszym absolwentom również życzę odpoczynku i udanego  startu w dorosłe życie.  – dodała Izabela Werner, dyrektor szkoły w CKiW. 

 Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie to jedyna taką placówka w Wielkopolsce, która zajmuje się młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym. Głównym zadaniem Centrum jest stworzenie swoim podopiecznym odpowiednich warunków do kontynuowania nauki i zdobycia fachu. Szkoła branżowa I stopnia   kształci w  zawodzie stolarz, kucharz, krawiec, fryzjer, murarz – tynkarz, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. W placówce działa również szkoła podstawowa. 

(Visited 148 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz