Wypadek w Gaju Małym. Trzy osoby poszkodowane przewiezione do szpitala

W piątek, 28 czerwca 2024 roku o godz. 14.00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od świadka zdarzenia który informował o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz jednej osobie poszkodowanej uwiezionej wewnątrz pojazdu w miejscowości Gaj Mały na trasie Szamotuły – Obrzycko.


Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowy OSP Obrzycko, OSP Szamotuły, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą czołowo. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się w pojeździe (przytomna, nie uwięziona), natomiast dwie pozostałe osoby poszkodowane opuściły pojazdy przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu pod opieką świadków zdarzenia. Na miejscu znajdował się dh OSP Kaźmierz, który wspólnie z innymi osobami udzielali pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia ZRM, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Trzy osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników zostały przewiezione do szpitala w Szamotułach.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo – Policja zorganizowała objazdy.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (19 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. ogn. Łukasz Kawka, KP PSP Szamotuły
Zdjęcia: Archiwum PSP

(Visited 1 421 times, 1 visits today)

Leave a Reply