Wypadek śmiertelny na DK-11

21 lipca 2021 roku o godzinie 14:14 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku samochodów osobowych z ciężarowym na drodze krajowej nr 11 na wysokości Budzynia – są osoby poszkodowane.


Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Obornik, OSP KSRG Budzyń, Policję oraz ambulanse Państwowego Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na drodze krajowej K-11 doszło do zdarzenia z udziałem 4 samochodów (3 samochody osobowe oraz jeden samochód ciężarowy), a pojazdy znajdują się uszkodzone na jezdni oraz na poboczu w rowie. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby, w tym ciężko ranne dziecko (6 letni chłopiec).

 Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Następnie wspólnie z przybyłym na miejsce zdarzania Zespołem Ratownictwa Medycznego ewakuowano ciężko poszkodowane dziecko z pojazdu osobowego do ambulansu, gdzie PRM prowadził dalszą resuscytację krążeniowo – oddechową. Po około półtorej godzinie lekarz PRM stwierdził zgon osoby poszkodowanej. Droga krajowa K-11 na czas działań była całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazd, a następnie kierowała ruchem drogowym w sposób wahadłowy.

W działaniach trwających blisko 6 godzin brało udział 11 zastępów straży pożarnej (31 strażaków), Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz służby pomocy drogowej.  

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz/kppsp-chodziez/

(Visited 671 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz