WYPADEK SAMOCHODU OSOBOWEGO ORAZ ZAMIATARKI ULICZNEJ NA DK11

W dniu 31 marca 2021 r. o godzinie 4:53 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki SEAT LEON oraz zamiatarki ulicznej VOLVO w Kowanówku na drodze krajowej nr 11.


Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego, w którym podróżowała 1 osoba oraz zamiatarki ulicznej. Kobieta kierująca pojazdem nie była uwięziona, ale pozostawała w pojeździe i wymagała udzielenia pomocy medycznej. Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Obornikach. Kierowca samochodu ciężarowego opuścił pojaz o własnych siłach przed przybyciem JOP. Na czas prowadzonych działań ruch DK 11 odbywał się wahadłowo. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (unieruchomienie prawego stawu skokowego, opatrywanie ran, wsparcie psychiczne), odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji płynów eksploatacyjnych, oświetleniu terenu działań oraz usunięciu elementów karoserii z jezdni.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brały 3 zastępy w sile 11 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Zdjęcia: JRG Oborniki/kppsp-oborniki/

(Visited 25 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz