Wypadek samochodu osobowego oraz dwóch tirów

W dniu 17 września 2021 r. o godzinie 15:08 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki TOYOTA COROLLA oraz dwóch samochodów ciężarowych marki MAN oraz MERCEDES na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Garbatka.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził że, kierujący samochodem osobowym  marki Toyota Corolla z niewyjaśnionych przyczyń stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w bok stojących w korku dwóch samochodów ciężarowych. Wszystkie osoby podróżujące samochodem osobowym oraz kierowcy tirów opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem JOP. Jedna z osób podróżujących Toyotą wymagała udzielenia pomocy medycznej. Po przebadaniu przez przybyłe na miejsce zdarzenia ZRM została przetransportowana do szpitala w Obornikach. Na czas prowadzonych działań droga krajowa nr 11 była zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi, usunięciu elementów karoserii z drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z powierzchni jezdni.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało łącznie 5 zastępów w sile 17 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Zdjęcia: JRG Oborniki/kppsp-oborniki/

(Visited 11 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz