Wypadek samochodu osobowego oraz ciągnika! Autem podróżowały 4 osoby w tym 2 dzieci

W dniu 9 marca 2021 r. o godzinie 13:05 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki FIAT TIPO oraz ciągnika rolniczego URSUS.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego (w którym podróżowały 4 osoby w tym 2 dzieci) oraz ciągnika rolniczego.


W samochodzie osobowym znajdował się uwięziony mężczyzna. 3 osoby podróżujące samochodem oraz kierowca ciągnika opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem JOP. Droga powiatowa 2033 była zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu obecny był Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionego mężczyzny w samochodzie osobowym przy pomocy urządzeń hydraulicznych oraz ewakuowaniu go z pojazdu, zabezpieczeniu miejsca lądowania LPR, pomoc w transporcie poszkodowanego z karetki do śmigłowca, przemieszczeniu ciągnika rolniczego na pobocze drogi oraz usunięciu elementów karoserii z jezdni.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało łącznie 6 zastępów w sile 22 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Zdjęcia: JRG Oborniki

(Visited 20 175 times, 1 visits today)

Leave a Reply