Wypadek samochodu dostawczego oraz ciągnika rolniczego  

W dniu 22 czerwca 2021 r. o godzinie 14:46 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu dostawczego marki MITSUBISHI FUSO Canter oraz ciągnika rolniczego URSUS C – 360 na drodze powiatowej nr 2019 w miejscowości Gorzewo.


Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na drodze powiatowej numer 2019   doszło do zderzenia ciągnika rolniczego Ursus oraz samochodu dostawczego Mitsubishi Fuso. 2 osoby podróżujące ciągnikiem oraz kierowca ciężarówki opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem JOP. Kierowca samochodu dostawczego wymagał udzielenia pomocy medycznej. Droga powiatowa 2019 była zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przemieszczeniu ciągnika rolniczego na pobocze drogi, usunięciu elementów karoserii z drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z powierzchni jezdni.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało łącznie 5 zastępów w sile 19 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Zdjęcia: JRG Oborniki/kppsp-oborniki/

(Visited 14 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz