Giełda pracy dla młodzieży z OHP

Co  mogą robić absolwenci   z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie po szkole branżowej I stopnia? Mogą kształcić się dalej  stacjonarnie w liceach czy technikach, mogą uczyć się zaocznie, ale i też mogą uczyć się i pracować. I właśnie z myślą o nich w Ośrodku Szkolenia Zawodowego „Kasyno” zorganizowano giełdę pracy.


W giełdzie wzięła udział   jedna  z południowo wielkopolskich firm, która zajmuje się m.in. produkcją  rolet, żaluzji, bram i moskitier. Zakład zatrudnia ponad 700 osób i wciąż szuka nowych rąk do pracy. Potrzebni są pracownicy produkcji, magazynierzy, operatorzy wózków widłowych czy operatorzy maszyn.

– Młodzież, która wzięła udział w spotkaniu to uczniowie klas III szkoły branżowej I stopnia, którzy w czerwcu opuszczą na stałe mury naszej placówki. Wielu z nich będzie szukało pracy, stąd też pomysł, aby im to ułatwić. Ofert proponowanych przez tę firmę było sporo, więc jeśli któryś z naszych podopiecznych chciałby zacząć żyć na własny rachunek- miał z czego wybierać. – tłumaczy  Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

Młodzieżowe Centrum Kariery w Pleszewie oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  współpracują  z wieloma lokalnymi pracodawcami, których oferty pracy są na bieżąco aktualizowane i publikowane.  Dzięki temu trafiają do szerokiego grona odbiorców: lokalnej młodzieży, osób poszukujących pracy oraz bezrobotnych.

– W najbliższym czasie zostanie przygotowana również oferta pracy sezonowej dla młodzieży poszukującej pracy na okres wakacji. Dzięki temu  uczniowie nie tylko będą mogli zarobić przez  ten czas na własne wydatki, ale zobaczą też, jak wygląda sytuacja na rynku pracy. – dodaje Delfina Lange- Szczepanek, pośrednik pracy w MCK.

Organizatorami spotkania  było CKiW OHP w Pleszewie oraz Młodzieżowe Centrum Kariery  OHP.

(Visited 9 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz