Wypadek na przejeździe kolejowym

W poniedziałek 20.09.2021 r. około godziny 16:13 do SKKP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu autokaru z pociągiem towarowym na przejeździe kolejowym w miejscowości Turkowy. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Turkowy, OSP Perzów, OSP Bralin oraz JRG Kępno.


Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia autobusu z pociągiem towarowym, lokomotywa o napędzie spalinowym. Autobusem łącznie podróżowało 29 osób, a w lokomotywie znajdował się jeden maszynista. Wszystkie osoby były przytomne i opuściły pojazdy o własnych siłach. Na potrzeby działań wstrzymano ruch na drodze oraz trasie kolejowej.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie udzielono KPP czterem osobom poszkodowanym. Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM po przebadania uczestników zdarzenia podjął decyzję o hospitalizacji dwóch osób ( tj. 15-letniej dziewczynki z urazem głowy oraz 4-letniego chłopca z urazem głowy. W uszkodzonym autobusie odłączono zasilanie. Po czynnościach dochodzeniowych Policji oraz Urzędu Transportu Kolejowego teren działań uprzątnięto. Pomoc drogowa odholowała autobus. Lokomotywa z wagonami odjechała na pobliską stację. 

/kppsp-kepno/

(Visited 13 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz