WYPADEK NA A2

14 maja o godzinie 15.13  do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP  w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów na autostradzie A-2 w miejscowości Borki gm. Słupca w kierunku Warszawy.


W trakcie dojazdu SiS do zdarzenia strażacy otrzymali kolejne informacje, iż
w  jednym samochodzie jest osoba uwięziona, a z drugiego wycieka jakaś substancja. Po dotarciu pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania zastano trzy osoby biorące udział w zdarzeniu  poza pojazdami w bezpiecznym miejscu.  Strażacy udzieli wspólnie
z zespołem ZRM pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym oraz dotarli do kart przewozowych substancji niebezpiecznych (odpady chemiczne do utylizacji), które znajdowały się na samochodzie bus.  Dalsze działania polegały na wyznaczyli strefę zagrożenia, zabezpieczeniu i obwałowaniu sorbentem wycieku z samochodu do czasu przybycia na miejsce Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z KM PSP w Koninie. Dalsze działania prowadziła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Konina, która dokonała pomiarów oraz identyfikacji dokładnej substancji, które znajdowały się w samochodzie.

Działania strażaków trwały 4 godzin, ruch w pierwszej fazie działań na Autostradzie A-2 był wstrzymany później odbywał się wahadłowo.

Na miejscu zdarzenia pracowało dziesięć zastępów straży pożarnej z JRG Słupca, SGRChem-Eko Konin, OSP Słupca,  OSP Strzałkowo.

Opracowanie : mł. bryg. Mariusz Pawela

Zdjęcia: mł. bryg. Mariusz Pawela

 

 

(Visited 176 times, 1 visits today)

Leave a Reply