Wypadek drogowy z udziałem auta osobowego i  motocykla! Resuscytacja krążeniowo-oddechowa osobie poszkodowanej

W dniu 30 kwietnia 2023 r. o godzinie 15:48 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i  motocykla w miejscowości Cząstków gmina Kłodawa.


Dyżurny Stanowiska Kierowania do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodawie.

Po dojeździe zastępów straży pożarnej ustalono, że w wypadku brały udział dwa pojazdy, którymi podróżowały łącznie trzy osoby.  Dwie osoby, które podróżowały samochodem osobowym opuściły go przed przybyciem JOP. Obecny na miejscu zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego prowadzi resuscytacje krążeniowo-oddechową osobie poszkodowanej. Strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań, udzielili KPP osobie poszkodowanej z samochodu osobowego. Odłączono dopływ prądu w akumulatorach oraz zabezpieczono wycieki płynów eksploatacyjnych z pojazdów. Osoba poszkodowana z samochodu osobowego została przetransportowana do szpital. Działania JOP zakończono. Na miejscu pozostali funkcjonariusze Policji oraz Prokurator Rejonowy w Kole, którzy zabezpieczali teren i prowadzili czynności dochodzeniowe.

Działania ratownicze trwały 2 godziny i 22 minuty. W akcji uczestniczyło 16 strażaków.

Opracowanie: mł. asp. Krzysztof Walczak

Zdjęcia: ARCHIWUM KP PSP KOŁO

(Visited 9 842 times, 1 visits today)

Leave a Reply