WYBUCH W PIECU CENTRALNEGO OGRZEWANIA

3 marca 2021 roku tuż przed godziną 9 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o wybuchu w piecu CO w domu jednorodzinnym w miejscowości Obórka gm. Gniezno.


Na miejsce zdarzenia zadysponowano  dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie, jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdziechowie oraz jeden zastęp z OSP w Modliszewie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano lekkie zadymienie w pomieszczeniu kotłowni znajdującego się na parterze budynku. Lokatorzy (w tym dwójka dzieci) znajdowali się na zewnątrz domu.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych oraz linię wężową weszli do budynku i dogasili zarzewia ognia, które powstały po „buchnięciu” z pieca CO. Na skutek tego wybuchu kobieta, która wcześniej obsługiwała piec doznała lekkich oparzeń twarzy. Strażacy udzielili poszkodowanej wsparcia psychicznego i podali tlen do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania strażaków polegały na oddymieniu mieszkania przy użyciu wentylatora nadciśnieniowego.

/kppsp-gniezno/

(Visited 68 times, 1 visits today)

Leave a Reply