Wybili szybę w aucie, w którym zamknął się pijany kierowca

Dwaj młodzi mężczyźni zatrzymali pijanego kierowcę. Sprawa nie była prosta, ponieważ nietrzeźwy uciekał prze kilka kilometrów a kiedy został zmuszony do zatrzymania to zamknął się w aucie. Panowie, którzy zatrzymali pijanego obawiali się, że ten ruszy dalej


Zostali zmuszeni do wybicia szyby w mercedesie i zabrania kluczyków. Sprawca przestępstwa drogowego, został przekazany w ręce Policji i nie uniknie odpowiedzialności karnej.

6 sierpnia br. na terenie Bojanowa, około godziny 17.00 dwóch młodych mężczyzn z gminy Krzemieniewo zatrzymało nietrzeźwego kierowcę. Zgłaszający zrelacjonowali Policji zdarzenie. Oświadczyli, że jechali od strony Ponieca i w pewnym momencie zauważyli jadącego przed sobą osobowego mercedesa. Kierowca pojazdu poruszał się całą szerokością drogi, spychał inne auta na pobocze. Zgłaszający nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierującego. Mężczyzna w żaden sposób nie reagował na sygnały i próby zatrzymania go. Kiedy w miejscowości Bojanowo zatrzymał się na „stopie” jadący za nim mężczyźni wyskoczyli ze swojego auta by sprawdzić co było powodem takiej niebezpiecznej jazdy.

Potwierdziło się, że kierowca mercedesa był pijany. Po szybkiej wymianie zdań przez mężczyzn, kiedy nietrzeźwy zorientował się, że na miejsce jest wzywany patrol policji zamknął się w aucie. Panowie, którzy dokonały obywatelskiego zatrzymania obawiały się, że pijany ruszy w dalszą podróż. Zostali zmuszeni do wybicia szyby i odebraniu kluczyków, aby uniemożliwić jazdę.

Wezwany na miejsce patrol policji, sprawdził stan trzeźwości kierowcy mercedesa. Okazało się, że 65-latek z powiatu górowskiego miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Mężczyzna podczas wykonywania czynności przez policjantów znieważał ich słowami wulgarnymi, teraz 65-latek za popełnione przez siebie przestępstwa odpowie przed sądem. Już zostało zatrzymane mu prawo jazdy a pojazd zaholowany na parking strzeżony.

Beata Jarczewska/PG

Zobacz również …

(Visited 470 times, 1 visits today)

One thought on “Wybili szybę w aucie, w którym zamknął się pijany kierowca

  • 10 sierpnia, 2019 at 7:13 am
    Permalink

    Jak to się ma do Durczoka Kamila… ? Ten tez nie spowodował najmniejszej kolizji… ot, jechał troszke nerwowo, ale w w wieku 65 lat można robić wiele rzeczy nerwowo…

    Reply

Dodaj komentarz