Wojewoda wielkopolski zamknął stadion Lecha Poznań [FILM]

Pięć meczów ligowych i trzy pierwsze spotkania eliminacji Ligi Europy bez udział publiczności – to kara, jaką podjął wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman. Jego decyzja jest spowodowana zachowaniem kibiców w trakcie niedzielnego meczu z Legią.


Ostatni mecz ligowy został przerwany w 77. minucie i nie został już wznowiony. Jeszcze w niedzielę wieczorem Komisja Ligi podjęła decyzję o przyznaniu walkowera na korzyść Legii. W poniedziałek odbyło się spotkanie wojewody z klubem oraz policją i strażą pożarną. Po nim Zbigniew Hoffman podjął decyzję o zamknięciu stadionu nawet na osiem meczów.

Klub ma możliwość odwałania się od decyzji wojewody wielkopolskiego do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Decyzja Komisji Ligi ws. przerwanego meczu Lech – Legia [FILM]

Obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 37. kolejki Lech Poznań – Legia Warszawa jako walkower na korzyść drużyny gości.

Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gospodarzy.


W związku z deklaracją Lecha Poznań, że nie będzie składać odwołania od tej decyzji, rozstrzygnięcie meczu i decyzja o przyznaniu 3 punktów Legii Warszawa staje się wykonalna.

Na skutek tej decyzji Legia Warszawa ma 70 punktów i zapewniony tytuł mistrza Polski. Lech Poznań ma 60 punktów i trzecie miejsce na podium.

W dniu 20 maja Komisja podjęła decyzję dotyczącą wyłącznie wyniku zawodów. Oddzielne postępowanie dyscyplinare ws. wydarzeń w trakcie meczu odbędzie się w czwartek, 24 maja.

Zobacz również …
(Visited 954 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz