Mogło dojść do tragedii ! Ciężarówka wioząca 17 ton piasku, zderzyła się z autobusem PKS. Wśród rannych dzieci. Na miejscu śmigłowiec LPR.

18 maja 2018 r. około godz. 13.54 w na obwodnicy Stawiszyna na drodze krajowej nr 25 doszło do zderzenia autobusu PKS przewożącego 4 pasażerów z samochodem ciężarowym, który wiózł 17 ton piasku.


W wyniku zdarzenia samochód ciężarowy znajdował się w rowie przewrócony na prawy bok, a autobus znajdował się na drodze blokując pas jezdni.  W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu (OSP Stawiszyn) obecny był zespół ratownictwa medycznego, który przeprowadził segregację osób poszkodowanych i zaopatrywał medycznie najbardziej poszkodowaną osobę. Łącznie na terenie akcji pomocy udzielono 6 osobom (4 pasażerów autobusu, kierowcy autobusu oraz kierowcy samochodu ciężarowego). Najciężej ranną kobietę – pasażerkę autobusu Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało do szpitala w Koninie. Jednym z poszkodowanych pasażerów autobusu był 10-letni chłopczyk, który od strażaków dostał „misia – ratownika”.

W akcji, która trwała 4 godziny wzięło udział 8 zastępów strażaków w tym OSP ze Stawiszyna Zbierska i Blizanowa.

Opracował: st. kpt. Radosław Marek
Zdjęcia: mat. operacyjne KM PSP w Kaliszu(Visited 435 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz