WŁAMYWACZ Z KRAKOWA W RĘKACH GOSTYŃSKICH POLICJANTÓW

Policjanci zatrzymali 58-letniego mieszkańca Krakowa podejrzanego o liczne włamania do mieszkań. Oprócz Gostynia sprawca działał jeszcze w kilku innych miastach województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego.


Mężczyzna kradł głównie pieniądze i biżuterię, ale nie gardził też artykułami gospodarstwa domowego, czy damską galanterią skórzaną. Za czyny których się dopuścił odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.

Policjanci nad wyjaśnieniem sprawy pracowali od lutego br. Wówczas w Gostyniu na ul. Górnej nieznany jeszcze sprawca pod nieobecność domowników włamał się do mieszkania, skąd ukradł pieniądze i biżuterię za blisko 5,5 tys. złotych.

W wyniku prowadzonych działań śledczy ustalili, że sprawcą może być 58-letni mieszkaniec Krakowa, który dokonuje takich przestępstw w całej Polsce. Gdy tylko potwierdzili swoje przypuszczenia przystąpili do czynności związanych z zatrzymaniem podejrzanego. W tych działaniach wsparli ich funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji z Krakowa. Dzięki uzyskanej z ich strony pomocy możliwe było szybkie ustalenie miejsca pobytu 58-latka i pojazdu, którym się poruszał.

Mężczyzna został zatrzymany, po tym jak chwilę wcześniej w Rawiczu dokonał kradzieży z włamaniem. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli różne narzędzia wykorzystywane do włamań i przedmioty pochodzące z przestępstwa. Wśród zabezpieczonych rzeczy znalazły się m.in. łamaki, torebki i perfumy damskie, oraz patelnie teflonowe i złota biżuteria.

58-latek podczas przesłuchania przyznał się do włamań w Gostyniu, Lesznie, Rawiczu i Oleśnicy. Mężczyzna był już w przeszłości wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Dlatego też za swoje czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy, za co może mu grozić nawet 15 lat więzienia.(Visited 138 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz