WŁAMAŁ SIĘ DO KOŚCIELNYCH SKARBONEK [FILM]

Ostrowscy kryminalni zatrzymali 51-latka, który wszedł do kościoła i okradł skarbonki z datkami. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna był poszukiwany. 51-latek przebywa już w areszcie, a za kolejne naruszenia prawa ponownie odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.12 września br. policjanci otrzymali informację o włamaniu na terenie jednego z ostrowskich kościołów.


Sprawca wykorzystał moment, kiedy w kościele nie było osób i włamał się do skarbonek z pieniędzmi od wiernych.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny i rozpoczęli poszukiwania. W miniony wtorek, 19 września kryminalni ustalili, że przebywa on na terenie Pleszewa. Mundurowi pojechali w ustalone miejsce i tego samego dnia zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu i tłumaczył policjantom, że skradł ze skarbonek ok. 500 złotych.

Dodatkowo okazało się, że 51-letni pleszewianin był wielokrotnie notowany za konflikty z prawem. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Pleszewie, celem doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary blisko 4 lat pozbawienia wolności.

51-latek przebywa już w areszcie, a za kolejne naruszenia prawa ponownie odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.


(Visited 153 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz