WŁAMAŁ SIĘ DO KLUBU SPORTOWEGO I UKRADŁ SPRZĘT ORAZ PUCHARY

Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z pilskiej komendy oraz Posterunku Policji w Kaczorach zatrzymali 22–letniego mieszkańca gminy Kaczory, podejrzanego o włamanie do budynku klubu sportowego.


Łupem złodzieja padł sprzęt sportowy oraz puchary. Straty oszacowano na kwotę blisko 3 tys. złotych. Mundurowi odzyskali w całości skradzione mienie, które sprawca ukrył w lesie. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy 31 maja br. w Kaczorach. W tym czasie nieznany sprawca uszkodził okno i wszedł do środka klubu sportowego. Łupem amatora cudzego mienia padł sprzęt sportowy oraz puchary, które przeznaczone były na „Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej” dzieci i młodzieży. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 3 tys. złotych.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania włamywacza. Jak się okazało, śledczy po błyskawicznym przeanalizowaniu zebranego materiału, bardzo szybko wpadli na jego ślad. Po kilku godzinach, jakie upłynęły od włamania, policjanci mieli już pewność, że przestępstwa dokonała konkretna osoba. Złodziej wpadł w ręce mundurowych 31 maja br. w godzinach południowych przed klubem sportowym, gdzie sobie spacerował.

Jak oświadczył zatrzymany mężczyzna, włamał się do klubu sportowego, ponieważ chciał się napić alkoholu i myślał, że przez pomieszczenia klubu dostanie się do lokalu gastronomicznego, który znajduje się tuż obok. A w związku z tym, że tam nie dotarł, postanowił ukraść sprzęt z klubu sportowego. Mundurowi odzyskali w całości skradzione mienie, które sprawca ukrył w lesie.

Zatrzymany to 22-letni mieszkaniec gminy Kaczory. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(Visited 120 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz