Wjechał w 4 osobową rodzinę i uciekł. WYPADEK W SKALMIERZYCACH – ZATRZYMANY WŁAŚCICIEL POJAZDU [ZDJĘCIA, FILM]

Policjanci od sobotniego wieczoru 17 marca br. prowadzili poszukiwania kierującego nissanem, który potrącił kobietę z dzieckiem w miejscowości Skalmierzyce. W sobotę 30 policjantów wraz z przewodnikiem psa służbowego przeszukiwało okolice miejsca wypadku oraz miejsc, w których mógłby znajdować się kierujący nissanem. Dziś rano został zatrzymany właściciel pojazdu, po tym jak zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.


Od tego momentu, aż do dnia dzisiejszego wszyscy kierowani do służby policjanci wykonywali zadania związane z poszukiwaniem sprawcy wypadku. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego szczegółowo kontrolowali pojazdy, policjanci służby patrolowej oraz dzielnicowi zwracali uwagę na osoby odpowiadające rysopisowi sprawcy, legitymowali je i sprawdzali, uzyskiwali informacje na temat miejsca, gdzie może przebywać kierujący pojazdem. Swoje działania operacyjne prowadzili też we wzmożonym zakresie policjanci pionu kryminalnego. Czynności prowadziło łącznie ponad 100 policjantów. Powiadomiono również jednostki ościenne.

Prowadzone czynności doprowadziły do tego, że właściciel nissana, zapewne zdając sobie sprawę, że policjanci jak najszybciej będą chcieli go przesłuchać, w dniu dzisiejszym złosił się do ostrowskiej komendy. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci będą teraz przeprowadzali czynności z jego udziałem w celu wyjaśnienia okoliczności związanych z wypadkiem.

W przypadku ucieczki z miejsca wypadku drogowego jego sprawcy grozi zaostrzenie sankcji karnych za spowodowanie wypadku i utrata prawa jazdy. Jednocześnie w przypadku ukrywania się i utrudniania postepowania w związku z popełnionym przestępstwem wobec sprawcy mogą zostać zastosowane środki zapobiegawcze łącznie z najsurowszym, czyli tymczasowym aresztowaniem.

Uwaga ! Wjechał w 4 osobową rodzinę i uciekł. Trwa policyjna obława. [ZDJĘCIA, FILM]


Wczoraj wieczorem około godziny 19:20 w miejscowości Skalmierzyce na ulicy Dąbkowej doszło do groźnego wypadku drogowego. – informuje portal infostrow.pl

Kierujący samochodem osobowym marki Nissan Qashqai jadąc ulicą Dąbkową w Skalmierzycach potrącił 4 osobową rodzinę, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została matka i 2 letnie dziecko, które strażacy wyciągnęli spod rozbitego auta znajdującego się w rowie.

Obecnie trwa policyjna obława za zbiegłym kierowcą Nissana, który prawdopodobnie uciekł do pobliskiego lasu. Na miejscu pracowały 4 zastępy Straży Pożarnej w tym OSP Skalmierzyce, PSP Ostrów Wielkopolski, 2 karetki pogotowia i kilka patroli policji.

Drugie potrącone dziecko i ojciec na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń i nie jest wymagana ich hospitalizacja. Do szpitala trafiło 2 letnie dziecko i jego mama.

zdjęcia, film:  infostrow.pl


(Visited 1 041 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz