Wigilia w pleszewskim OHP

Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wraz z kadrą, przedstawicielami organizacji wojskowych, Związku Harcerstwa Polskiego i Pleszewskiego Bractwa Kurkowego zasiadła do  wigilijnego stołu.

To już tradycja, że od blisko ćwierć wieku w Ośrodku Szkoleniowym „Kasyno” na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się wspólna wieczerza.

 Uroczystą Wigilię dla młodzieży, która do szkoły  przyjeżdża m.in. z Ostrowa, Kalisza, Jarocina czy Krotoszyna  rozpoczął dyrektor Centrum Krystian Piasecki. Wcześniej przyjął z rąk przedstawiciela ZHP Betlejemskie Światło Pokoju z przesłaniem, aby płomień z Groty Narodzenia Pańskiego niósł wszystkim radość, spokój i nadzieję.
 
 – Droga młodzieży i zaproszeni goście- spotykamy się w wyjątkowych okolicznościach, bo przy wigilijnym stole. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, który sprzyja zadumie ale i też wielkiej radości z narodzenia Chrystusa. Dzisiaj siedzimy przy wspólnym stole, za chwilę przełamiemy się opłatkiem i będziemy sobie składać życzenia. A ja już teraz życzę wam wszystkim rodzinnej atmosfery podczas zbliżających się Świąt, spokoju ducha oraz wszystkiego, co najlepsze  nadchodzącym nowym, 2019 roku. – mówił Krystian Piasecki, dyrektor placówki.

 Podczas wieczerzy nie zabrakło programu artystycznego w wykonaniu młodzieży z Centrum, w którym znalazło się miejsce nie tylko na modlitwy, ale i tradycyjne kolędy. Nie zabrało również występu

zaproszonego gościa Stanisława Podymskiego- wieloletniego pracownika OHP, który na harmonijce grał najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe. Po odczytaniu  fragmentu  Ewangelii wg św. Łukasza nadeszła pora na łamanie się opłatkiem i składanie życzeń.

 Na wigilijnych stołach w „Kasynie” królował karp, śledzie, dorsze  i kapusta z grzybami. Pojawił się również tradycyjny barszcz. Nie zabrakło  też słodkich wypieków, kojarzących się jednoznacznie ze Świętami Bożego Narodzenia- piernika,  makowca i  sernika. 

Uroczysta wieczerza była też okazją do wręczenia nagród  uczniom Szkoły Branżowej I stopnia, którzy  wzięli udział w konkursie historycznym z okazji 100 .lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. lecia Powstania Wielkopolskiego. Pierwsze  miejsce zajęła Sandra Markiewicz, drugie  miejsce Wiktoria Melerowicz, a na trzeciej  pozycji uplasował się  Emilian Trzepacz.

 zdjęcia:Piotr Fehler
 
(Visited 175 times, 1 visits today)

Leave a Reply