Wielkopolskie DPS-y – sytuacja pod kontrolą

Specjalnie przygotowani żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej zakończyli właśnie dwutygodniowy cykl wymazów wśród pracowników i pensjonariuszy wielkopolskich DPS-ów.

Akcja została dziś oficjalnie podsumowana przez wojewodę wielkopolskiego – Łukasza Mikołajczyka, płk. Rafała Miernika- dowódcę wielkopolskiej brygady oraz Jadwigę Kuczmę – Napierałę – dyrektor  Wojewódzkiej Stacji Sanitarno– Epidemiologicznej  w Poznaniu.
W ciągu 14 dni, żołnierzom udało się 8232 próbek w 63 ośrodkach  na terenie całej Wielkopolski. W tej chwili, kwarantanna jest kontynuowana w DPS-ach w Kaliszu i Poznaniu. Wojewoda wielkopolski podczas dzisiejszego podsumowania akcji stwierdził, że sytuacja Domów Pomocy Społecznych jest już stabilna, jednak nieustannie pozostaje w kontakcie z organami, które odpowiedzialne są za ich administrowanie.

Działania zespołów wymazowych zabezpieczał 125 batalion lekkiej piechoty w Lesznie, który wchodzi w skład 12 WBOT. Wykonanie ponad 8 tysięcy wymazów przez dwa tygodnie, to naprawdę ciężka praca. Muszę podkreślić, że współpracowaliśmy z zespołami wymazowymi z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Razem zrealizowaliśmy to zadanie planowo. Chciałbym  podkreślić, że jak zawsze była to doskonała współpraca ze wszystkimi samorządami oraz Państwową Inspekcją Sanitarną.  – tłumaczy płk Rafał Miernik, dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W weekend kolejna akcja, którą będą prowadzić terytorialsi. W Kępnie powstanie kolejny punkt TEST&GO. Od poniedziałku z kolei metodą „drivethru” będą mogli przebadać się na obecność koronawirusa mieszkańcy Pleszewa.

foto: DWOT, tekst: ppor. Anna JASIŃSKA

12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

(Visited 171 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz