Spłonęła stodoła w miejscowości Rożek Brzeziński

25 strażaków zmagało się z pożarem stodoły oraz garażu w miejscowości Rożek Brzeziński, gminaKrzymów. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęłotuż przed godz. 22.00, w dniu 20maja 2020 r.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzonocałkowicie objęty pożarem budynek stodoły, w którym znajdowały się maszyny rolnicze. Ponadto pożar obejmował sąsiedni budynek garażu z zaparkowanym w środku samochodem osobowym.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody na palącą się stodołę, garaż oraz znajdujący się w nim samochód. W trakcie prowadzonych działań dwie kobiety zamieszkujące gospodarstwo źle się poczuły. Strażacy powiadomili Ratownictwo Medyczne oraz udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego obie kobiety przekazano ratownikom, które po przebadaniu nie wymagały hospitalizacji.

Korzystając z pomocy właściciela gospodarstwa, przy użyciu ciągnika rolniczego wyciągnięto z garażu palący się samochód osobowy, który następnie dogaszono.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Brzeźno, OSP Krzymów i OSP Głodno.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski. Zdjęcia: JRG Nr 2

(Visited 41 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz