Weekend w Poznaniu

Seans filmowy nad Wartą, koncert nad jeziorem Maltańskim, warsztaty z robotyki, a może spacer z przewodnikiem? Najbliższy weekend zapowiada się bardzo ciekawie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Muzyka operowa nad Wartą

Miłośnicy muzyki poważnej, mogą odwiedzić plażę na Szelągu.


W niedzielę (8 lipca) odbędzie się tam IV Koncert Operowy nad rzeką Wartą. Impreza rozpocznie się o godz. 17. Na scenie wystąpi zespół TRE VOCI. To polskie trio muzyczne, wykonujące muzykę klasyczną i pop operową. W skład formacji wchodzą tenorzy: Wojciech Sokolnicki „Voytek Soko”, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj. Organizatorem koncertu jest Miasto Poznań. Wstęp jest bezpłatny. Warto zabrać jednak ze sobą koce i karimaty.

Więcej informacji na: http://rzekawartapoznania.pl/

Na falach – koncert nad Maltą

W niedzielę (8 lipca) nad jeziorem Maltańskim odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu „Na Falach”. Tym razem na scenie zaprezentują się przedstawiciele młodej sceny hip-hopowej: Otsochodzi, Dwa Sławy i Arbak/Atypia. Koncert rozpocznie się o godz. 20. Wstęp jest bezpłatny.

Cykl koncertów „Na Falach” to nowa odsłona Maltańskiej Sceny Muzycznej, której formuła została rozszerzona o Jezioro Strzeszyńskie. Łącznie, w czerwcu, lipcu i sierpniu odbędzie się 10 bezpłatnych imprez. Strzeszynek i Malta będą gościć bardzo różnorodnych wykonawców. Będzie można usłyszeć muzykę popularną, elektroniczną, rockową a nawet rap. Koncerty odbywać będą się w wakacyjne weekendy – aż do 18 sierpnia. Organizatorami cyklu koncertów są: Miasto Poznań, POSiR oraz Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Informację o koncertach i wykonawcach można znaleźć na: http://www.poznan.pl/nafalach/

Jedzielnia, czyli poznańskie lokale na poznańskich rynkach

Poznaniacy, którzy chcą smacznie zjeść, mogą wybrać się na rynek Wildecki. W sobotę (7 lipca), w godz. 10-15, odbędzie się tam kolejna odsłona akcji Jedzielnia.


W ramach kampanii przez pół roku organizatorzy odwiedzać będą kolejno największe poznańskie targowiska, na których zawsze w sobotę, na specjalnym stoisku, lokalne restauracje zaprezentują potrawy przygotowywane na tę okazję.Oprócz oferty restauratorów podczas spotkań z szefami kuchni będzie można spróbować również dań przygotowywanych z regionalnych produktów: certyfikowanej białej parzonej wielkopolskiej, a w drugiej połowie roku – z gęsiny.Organizatorami kampanii Jedzielnia są Miasto Poznań oraz spółka Targowiska, a partnerem jedzeniowy duetMYTUJEMY.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/jedzielnia/

Roboty w Urzędzie Miasta Poznania

Najlepsi konstruktorzy, nowoczesne roboty i programowalne klocki – to wszystko czeka pasjonatów nowych technologii, którzy wezmą udział w bezpłatnych warsztatach z robotyki. Odbędą się one w sobotę w urzędzie miasta. Prowadzić je będą nagradzani konstruktorzy robotów, m. in. wielokrotny Mistrz Świata zawodów RobotChallenge. Uczestnicy warsztatów będą mogli również zobaczyć pokazy konstrukcji zbudowanych przez zespół z Politechniki Poznańskiej orazwziąć udział w prostych kursach łączenia obwodów i programowania procesorów AVR. Na młodszych uczestników czeka zabawa zestawem LEGO Mindstorm – programowalnymi klockami LEGO, od których warto zacząć swoją przygodę z konstrukcją robotów.

Warsztaty z robotyki odbędą się w najbliższą sobotę, 7 lipca, w godzinach 11-15, w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Udział w zabawie jest bezpłatny. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci, które ukończyły 10 lat.

Więcej informacji na: http://www.poznan.pl/mim/info/news/roboty-w-sali-bialej,120583.html

Spacer z przewodnikiem

„Nie mają poczucia humoru, wszystko traktują serio i dosłownie” – tak poznaniaków ocenił znany architekt Władysław Czarnecki.


To, czy miał rację zamierzają sprawdzić przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl. Podczas najbliższego spaceru po mieście, wraz z uczestnikami spróbują pośmiać się… sami z siebie, opowiadając anegdoty i zabawne historie, które wydarzyły się w Poznaniu. Osoby biorące udział w wycieczce dowiedzą się np. jak wyglądał najbardziej huczny wieczór kawalerski w dziejach miasta, gdzie leży Beludżystan czy jakie rady dla syna miał założyciel kabaretu „Różowa kukułka”. – Słowem będzie bardzo niepoważnie – zapowiadają członkowie grupy PoPoznaniu.pl.

Spacer z przewodnikiem odbędzie się w sobotę (7 lipca), początek o godz. 18 przed Ratuszem. Wycieczki są prowadzone są w konwencji „free walking tour”. Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbywają się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.popoznaniu.pl/index.php?id=101

Wycieczkę z przewodnikiem organizuje też w weekend Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Spacer edukacyjny odbędzie się w sobotę (7 lipca), o godz. 11 i poświęcony będzie dziejom Ostrowa Tumskiego w Poznaniu w XIX wieku. Uczestników spaceru oprowadzać będzie Prezes PTPN prof. UAM dr hab. Andrzej Gulczyński (Wydział Prawa i Administracji UAM). Zbiórka na placu przed Katedrą Poznańską.

Spacery edukacyjne PTPN realizowane są w ramach projektu „Poznański sposób na niepodległość”. W lipcu i sierpniu naukowcy oprowadzać będą uczestników wycieczek po miejscach związanych z dziejami Poznania pod zaborem pruskim i w czasie Powstania Wielkopolskiego.

Więcej informacji: http://www.poznan.pl/mim/events/spacer-edukacyjny-poswiecony-dziejom-ostrowa-tumskiego-w-poznaniu-w-xix-wieku,103489.html

Kino pod chmurką

Weekend ciekawie zapowiada się także dla miłośników kina. Wszystko za sprawą seansów na świeżym powietrzu.


Repertuar jest bardzo bogaty. W piątkowy wieczór poznaniacy mogą skorzystać z oferty Avenidy. W ramach akcji „Kino nad miastem” na parkingu E centrum handlowegobędzie można zobaczyć film pt. „Kształt wody”. Seans rozpocznie się o godz. 21.30. Wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji o letnim repertuarze Awenidy można znaleźć na: https://www.facebook.com/events/373208116506791/

Miłośnicyfilmów z krajów nadbałtyckich mogą wybrać się w piątek wieczorem do Concordia Design. Przegląd filmów z cyklu Baltic Waves nawiązuje do historycznej lokalizacji Kina Bałtyk – zamkniętego w 2002 roku po 73 latach działalności, wciąż żywo obecnego we wspomnieniach poznaniaków. W najbliższy piątek (6 lipca) wyświetlony zostanie litewski film „Lato Sangaile”, reż. Alanté Kavaïté. Początek seansu o godz. 21.30. Wstęp wolny.

Więcej informacji na: http://www.adarte.pl/baltic-waves/

To nie koniec. Przez całe lato działa też „Kino nad Wartą”. W sobotę (7 lipca) w miejscu przystanku tramwaju wodnego Politechnika, zobaczyć będzie można film pt. La La Land – zdobywcę kilku Oscarów (m. in. za reżyserię, muzykę, scenografię i pierwszoplanową rolę żeńską). Seans rozpocznie się o godz. 21.30. Organizatorem pokazów filmowych jest Miasto Poznań. Udział jest bezpłatny. Warto jednak zabrać ze sobą koc lub karimatę.

Więcej o seansach nad Wartą na: http://rzekawartapoznania.pl/

Na seans w plenerze mogą wybrać się również mieszkańcy Smochowic. Jeżyckie Kino Plenerowe zostało uruchomione na terenie obiektu sportowego przy ulicy Braniewskiej. W sobotę (7 lipca), o godz. 22 wyświetlony zostanie tam film pt. „Osobliwy dom Pani Peregrine”. Przed seansem – o godz. 17 – dzieci w wieku 5-9 lat będą mogły wziąć udział w warsztatach animacji plastelinowej.

Więcej na ten temat na: https://www.facebook.com/events/222488098543779/permalink/234584790667443/

AJ/poznan.pl/
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 68 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz