Wędrujący spektakl plenerowy w Starym Browarze

W Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze jeszcze do końca września trwa wystawa prac Ryszarda Kai, na której zobaczyć można m.in. projekty kostiumów i scenografii teatralnych autorstwa poznańskiego artysty.


To nie koniec teatralnych akcentów w wakacyjnym programie kulturalnym Browaru. W najbliższą sobotę, 17 sierpnia, poznańskie Centrum wspólnie z organizatorami Festiwalu na Wolnym Powietrzu zaprasza na plenerowy spektakl Teatru KTO z Krakowa. Wstęp jest darmowy.

Spektakl “Peregrinus” krakowskiego Teatru KTO, który w sobotę o godz. 19:00 rozpocznie się przy wejściu do Starego Browaru przy ulicy Ratajczaka, ma wyjątkową “wędrującą” formułę. Widzowie będą wspólnie z aktorami przemieszczać się z placu przy ulicy Ratajczaka, przez park, aż do Dziedzińca Sztuki. Spektakl pokazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku, reprezentanta cywilizacji cyfrowej, zawieszonego między domem a pracą. Mobilny charakter przedstawienia eksponuje perypetie bohatera w różnych kontekstach przestrzeni miejskiej. Spektakl grany był wcześniej w wielu miejscach w Polsce, a także w Korei, Chinach czy USA. W sobotę pierwsza okazja, żeby przedstawienie obejrzeć w Poznaniu.

Święto plenerowego teatru

Spektakl w Starym Browarze jest częścią programu Festiwalu na Wolnym Powietrzu, organizowanego przez poznański Teatr Biuro Podróży. To już druga edycja Festiwalu. Pierwszą zorganizowano z okazji 30-lecia Biura Podróży. Stary Browar regularnie gości u siebie rozmaite inicjatywy kulturalne. Poznańskie Centrum współpracuje z organizacjami pozarządowymi, animatorami kultury i miejskimi aktywistami w roli partnera i gospodarza, wspierając ambitne projekty kulturalne i edukacyjne, często o dużej skali, w tym roku były to m.in. wystawy Poznań Design Festiwal, koncerty w ramach Enea Spring Break czy bieg charytatywny Miejska Mila.

Spektakl Teatru KTO (Kraków) “Peregrinus” / Festiwal na Wolnym Powietrzu

17 sierpnia (sobota), godz. 19:00

Stary Browar w Poznaniu

Start: Plac przy ul. Ratajczaka

Wstęp wolny

Zobacz również …

(Visited 66 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz