Długi weekend w Poznaniu

W długi weekend na mieszkańców Poznania czeka wiele atrakcji. W programie znalazły się spektakle #NaWolnym, różnorodne pokazy filmowe oraz wydarzenia przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Miłośnicy dobrej kuchni będą mogli wziąć udział w Ogólnopolskim Festiwalu Dobrego Smaku.


Na wielbicieli gitarowego brzmienia czekają koncerty w ramach Weekendu Bałkańskiego.

CZWARTEK

Lato na Targach: kino plenerowe

W najbliższy czwartek, w ramach kina plenerowego na Międzynarodowych Targach Poznańskich, zostanie wyświetlony film „American Hustle”. Jest to opowieść kryminalna, luźno bazująca na wydarzeniach z przełomu lat 70. i 80. 

Szczegółowy program „Lata na Targach” dostępny jest na stronie: https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/?fbclid=IwAR1s9UcA-y28R1_a3i3d8eizO_KD6WwzafLPpVEd6bfJnTWg_TxHlfdyzEs

Godz. 21.30, MTP (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Udział w kinie plenerowym jest bezpłatny

Lato na Madalinie: wyzwanie – dbaj o zdrowie!

Dwunasty weekend na Madalinie ma na celu zachęcenie wszystkich uczestników wydarzenia do troski o własne zdrowie. Wiążę się to m.in z pojęciami sportu, relaksu, naturalnych kosmetyków, zdrowego jedzenia itp. W weekendowym programie „Lata na Madalinie” przewidzianych jest wiele atrakcji, np. zajęcia z samoobrony, turniej siatkówki czy integracyjne zajęcia taneczne dla każdego. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/462080071014476/

Czwartek – od godz. 14, Piątek – godz. 10.30, Sobota – 11.30, Niedziela – 11.30; Madalina (ul. Madalińskiego 17)

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny

XIII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

Nadchodzący długi weekend rozpocznie się XIII Ogólnopolskim Festiwalem Dobrego Smaku. Wszyscy mieszkańcy miasta będą mogli odbyć kulinarną podróż, w ramach której czekają na nich m.in. degustacje, konkursy, koncerty i wiele innych. Ciekawostką jest fakt, iż w trakcie festiwalu będzie można skosztować nie tylko potraw kuchni polskiej, ale również np. tureckiej, gruzińskiej, litewskiej czy węgierskiej.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie: http://www.ofds.pl/pl/

Czwartek – od godz. 12, Piątek – godz. 11, Sobota – godz. 11, Niedziela – godz. 11; wydarzenia w ramach festiwalu odbywają się na terenie całego Poznania (większość w okolicach Starego Rynku)

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Długi weekend w ZOO

ZOO w Poznaniu zaprasza do spędzenia długiego weekendu w towarzystwie zwierząt. W czwartek i piątek w Nowym Zoo będzie można wziąć udział w karmieniu rysi europejskich lub posłuchać opowieści o słoniach afrykańskich. W sobotę i niedzielę w Starym Zoo zwiedzający będą mogli podziwiać karmienie pokazowe lemurów. To tylko niektóre atrakcje. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/Zoo-Pozna%C5%84-Official-Site-1475315479348773/ oraz https://www.facebook.com/starezoopoznan/

Czwartek – od godz. 10.30, Piątek – godz. 11 (Nowe ZOO, ul. Krańcowa 81); Sobota – godz. 12.15, Niedziela – godz. 12.15 (Stare ZOO, ul. Zwierzyniecka 19).

Cena: wstęp do Starego ZOO jest wolny; Nowe ZOO: bilet normalny – 18 zł, bilet ulgowy – 10 zł. 

Feed Your Head Festival 

Jak znaleźć naturalną drogę do równowagi oraz żyć w zgodzie ze sobą i naturą? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukać będą uczestnicy Feed Your Head Festival. W programie wydarzenia znalazły się m.in. warsztaty, prelekcje oraz koncerty. Większość zajęć skierowana jest do osób dorosłych. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/335845313755203/

Czwartek – od godz. 10, Piątek – godz. 10, Sobota – godz. 10, Niedziela – godz. 16; Palmiarnia Poznańska/Park Wilsona

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

PIĄTEK

Lato na Targach: spacer po terenach PeWuKi 

Osoby, chcące dowiedzieć się więcej o Powszechnej Wystawie Krajowej, mogą wziąć udział w wakacyjnej kontynuacji cyklu spotkań „Fenomen PeWuKi”. W trakcie spacerów z przewodnikiem będzie można zobaczyć historyczne pawilony oraz posłuchać niezwykłych opowieści. W piątkowym programie „Lata na Targach” przewidziane są także gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez Animatora i opiekunów Plaży. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/374331053163589/?event_time_id=422435878353106

Godz. 11-15 (animacje); godz. 17-20 (Piątki z PeWuKą), Międzynarodowe Targi Poznańskie (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

#NaWolnym – sierpień pełen spektakli

Po miesięcznej przerwie powraca cykl wydarzeń kulturalnych #NaWolnym. Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania ponownie zamieni się w scenę teatralną na świeżym powietrzu. W piątek odbędzie się spektakl „Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego”. 

Szczegółowy program cyklu „NaWolnym” znajduje się na stronie: https://www.nawolnym.poznan.pl/

Godz. 20, Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania

Cena: 5 zł

Portret Doriana Wilde’a: piękno jako najwyższa wartość

Teatr U Przyjaciół ponownie zaprasza na spektakl „Portret Doriana Wilde’a”. Jest to pokaz oparty na kultowej powieści Oscara Wilde’a i historii jego życia. Przedstawienie ma na celu skonfrontowanie wewnętrznych przemyśleń na temat tego, czy piękno fizyczne jest rzeczywiście najwyższą wartością. 

Repertuar Teatru U Przyjaciół znajduje się na stronie: http://www.uprzyjaciol.pl/teatr/index.php/repertuar/78-uprzyjaciol/159-portret-doriana

Godz. 20, Teatr U Przyjaciół (ul. Mielżyńskiego 27/29)

cena: 20 zł

Sierpniowe seanse w Kinie Pałacowym – Pewnego razu… w Hollywood 

Najbardziej wyczekiwany film ostatnich miesięcy będzie można zobaczyć w Centrum Kultury ZAMEK. „Pewnego razu… w Hollywood” w reżyserii Quentina Tarantino to filmowa podróż z plejadą gwiazd do Los Angeles w roku 1969. 

Szczegółowy program filmowy dostępny jest tutaj: https://kinopalacowe.pl/filmy/4956-pewnego-razu-w-hollywood/

Piątek – godz. 15.30 i 21, Sobota – 15.30 i 20.45, Niedziela – 15.45 i 20.30; Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: bilet ulgowy: 15 zł; bilet normalny: 18 zł

Zamkowe lato filmowe: Wszyscy wiedzą

Wielbicielom trzymającego w napięciu kina z pewnością do gustu przypadnie film „Wszyscy wiedzą”, na który zaprasza Kino Pałacowe. Jest to intymna, ale również emocjonalna powieść o rodzinnych sekretach, związkach i relacjach w reżyserii Asghara Farhadiego.

Więcej informacji na temat seansu można znaleźć na stronie: https://kinopalacowe.pl/filmy/4791-zamkowe-lato-filmowe-wszyscy-wiedza/

Godz. 18.30, Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: 12 zł

Kulturalny Stary Rynek – moc wakacyjnych atrakcji

Ósmy weekend na Starym Rynku rozpocznie się wieczornym jazzowym występem. W niedzielę natomiast, będzie można skorzystać z możliwości wycieczki po Chwaliszewie. Nie zapomniano o najmłodszych, na których czekać będą warsztaty w Galerii Miejskiej Arsenał. W niedzielę odbędzie się także koncert przed Odwachem. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/664050334073879/

Sobota – godz. 11 (Salon Sąsiedzki), godz. 19 (Główny Zawór Jazzu, Scena na Quadro).

Niedziela – godz. 12.15 (spacer po Chwaliszewie, zbiórka przed Ratuszem), godz. 12.30 (warsztaty dla dzieci, Galeria Miejska Arsenał), godz. 13.30 (Swingująca Starówka, Odwach), godz. 14 (Salon Sąsiedzki).

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny

Akademia Gitary

Od 16 do 18 sierpnia, w przestrzeniach poznańskiego Starego Rynku będzie można posłuchać muzyki bałkańskich gitarzystów. Koncerty będą odbywać się w ramach Weekendu Bałkańskiego, będącego zapowiedzią Festiwalu Akademia Gitary. W ciągu trzech dni wystąpią tacy artyści jak: Bum Bum ORKeSTAR, Trio Balkan Strings, Duo Starcevic, Agron Peni, 3 mundus, Trio Evocation czy Petrit Çeku. Wydarzenie odbywa się w ramach XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku. Będzie to również okazja do skosztowania tradycyjnych, bałkańskich potraw. 

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: www.akademiagitary.pl

Piątek – godz. 19 (Dziedziniec Szkoły Baletowej) i 20 (Scena na Rynku); Sobota – godz. 19 (Kościół oo. Franciszkanów na Górze Przemysła) i 20 (Scena na Rynku); Niedziela – godz. 19 (Klubokawiarnia Meskalina)

Udział we wszystkich koncertach jest bezpłatny

SOBOTA

2. Festiwal Na Wolnym Powietrzu

Artystyczne wydarzenie w postaci teatru plenerowego jest sztuką umiejętnie wchodzącą w dialog ze współczesnym widzem. W trakcie drugiej edycji Festiwalu Na Wolnym Powietrzu, spektakle będą odbywać się w przestrzeniach Starego Browaru i Starej Rzeźni. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć trzy plenerowe przedstawienia. 

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie: http://www.poznan.pl/mim/cik/events/kultura-i-sztuka,c,215/2019-08-18/2-festiwal-na-wolnym-powietrzu-teatru-biuro-podrozy,111909.html

Sobota – godz. 19 (Stary Browar), godz. 21 (Stara Rzeźnia). Niedziela – godz. 21 (Stara Rzeźnia). 

Udział we wszystkich spektaklach jest bezpłatny 

Spektakle teatralne #NaWolnym 

Sobota #NaWolnym to nie jeden, ale dwa spektakle. Pierwszy, przeznaczony dla młodszych widzów, to najnowsza premiera Teatru Animacji – „Nowe szaty króla”. Kolejny, przeznaczony dla nieco starszej publiczności, to przedstawienie w wykonaniu Radosława Elisa i Oksany Hamerskiej – solistów Teatru Muzycznego. 

Szczegółowy program cyklu „NaWolnym” znajduje się na stronie: https://www.nawolnym.poznan.pl/

Godz. 12 i 20, Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania

Cena: 5 zł

Lato na Targach 

Sobota i niedziela na Międzynarodowych Targach Poznańskich to ponowna okazja do wzięcia udziału w treningu piłki nożnej z Akademią Reissa oraz warsztatach rolkowych z RollRunners. Standardowo, w weekendowym programie znalazły się także animacje i zabawy dla dzieci na plaży, prowadzone przez animatora. 

Szczegółowy program „Lata na Targach” dostępny jest na stronie: https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/?fbclid=IwAR1s9UcA-y28R1_a3i3d8eizO_KD6WwzafLPpVEd6bfJnTWg_TxHlfdyzEs

Godz. 11-13 (trening z Akademią Reissa), godz. 12-16 (animacje na plaży), godz. 16-10 (warsztaty rolkowe), MTP (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Kino nad Wartą: Cudowny chłopak

Kino nad Wartą, w ramach kolejnej edycji cyklu pokazów plenerowych, zaprasza na film „Cudowny chłopak”. Seans odbędzie się na Przystanku Politechnika. Z tego powodu warto zabrać ze sobą ciepły koc lub narzutę. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/362321508030959/

Godz. 21.30, Przystanek Politechnika (w pobliżu Burger KONT)

Udział w seansie jest bezpłatny

„Ból i blask” w Kinie Pałacowym 

Najnowszy film Pedro Almodóvara został przyjęty przez krytyków doskonałymi recenzjami oraz gromkimi owacjami po zakończonym pokazie. Tym razem, w Kinie Pałacowym będzie można zobaczyć seans „Ból i blask”, który przedstawia osobiste doświadczenia reżysera. W rolach głównych: Penélope Cruz oraz Antonio Banderas. 

Informacje na temat seansu dostępne są na stronie: https://kinopalacowe.pl/filmy/4955-bol-i-blask/

Godz. 18.30, Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: bilet ulgowy – 15 zł, bilet normalny – 18 zł

Najbardziej kolorowa impreza w roku – Holi Święto Kolorów

W najbliższą sobotę polana przy stadionie lekkoatletycznym POSiR Golęcin zamieni się w miejsce zabaw pośród wyrzutni kolorowych proszków Holi. Wydarzenie odbywa się w ramach trasy Pokolorujmy Polskę Tour 2019.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/833262540361352/

Godz. 15, Stadion POSiR – Golęcin, (ul. Warmińska 1)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Silent Cinema w Kinie Muza

Ostatnie wakacyjne soboty zostaną poświęcone pokazom filmowym na Tarasie Letnim Kina Muza. Seanse będą się odbywać w formule Silent Disco. W nadchodzącą sobotę zostanie wyświetlony film „Zwariować ze szczęścia”. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/505473416880521/?event_time_id=505681100193086

Godz. 21.30, kino Muza (ul. Święty Marcin 30)

Cena: 12 zł

NIEDZIELA

Niedziela #NaWolnym

Ostatniego dnia weekendu, w ramach cyklu #NaWolnym, odbędą się kolejne występy teatralne. O godzinie 12, na scenie pojawi się „Byczek Fernando”, który wystąpi przy akompaniamencie hiszpańskich gitarowych rytmów. Natomiast pod wieczór, będzie można obejrzeć spektakl „Tuwim dla dorosłych”, przygotowany i wystawiony przez Teatr Muzyczny w Gdyni. 

Szczegółowy program cyklu „NaWolnym” znajduje się na stronie: https://www.nawolnym.poznan.pl/

Godz. 12 i 20, Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania

Cena: 5 zł

Poranek dla dzieci w Kinie Pałacowym 

Kino Pałacowe zaprasza na niedzielne poranki filmowe. Cykl seansów powstał z myślą o najmłodszych widzach. Tym razem, dzieci i młodzież będą miały okazję obejrzeć film „Liliana Pędziwiatr”. Jest to opowieść o przygodach 11-letniej Liliany, której wielką tajemnicą jest to, że potrafi rozmawiać ze zwierzętami. 

Repertuar znajduje się na stronie: https://kinopalacowe.pl/filmy/4877-poranek-dla-dzieci-liliana-pedziwiatr/

Godz. 12, Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: 10 zł

Zwiedzanie kuratorskie w Muzeum Historii Ubioru 

W najbliższą niedzielę poznaniacy będą mogli zwiedzić z kuratorem aktualną wystawę Muzeum Historii Ubioru. Podczas oprowadzania dowiedzą się też czegoś więcej o historii mody. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/459565171494505/?event_time_id=459574214826934

Godz. 13 i 15, Muzeum Historii Ubioru (ul. Kwiatowa 14/2)

Cena: bilet ulgowy – 8 zł, bilet normalny – 12 zł, seniorzy 65+ oraz dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny

Naśladujemy Naturę

Celem wydarzenia „Naśladujemy Naturę” jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na piękno. Kwestią kluczową programu jest zwrócenie uwagi na zestawienia barw, kształtów i zaskakujących wrażeń wizualnych. W podróż po świecie sztuk plastycznych zabiorą chętnych tancerze tańca współczesnego. Dodatkowo, w trakcie programu będzie okazja do malowania tańcem. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/910040282686263/

Godz. 13, Brama Poznania (ul. Gdańska 2)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Joga przy Fontannie

Wakacje powoli dobiegają końca. Osoby, które jeszcze nie skorzystały z zajęć jogi w plenerze, w najbliższą niedzielę będą miały przedostatnią taką okazję w tym roku. Oprócz nadrobienia zaległości sportowych, będzie możliwość wzięcia udziału w zbiórce krwi organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2315080805372945/

Godz. 9, Park im. Adama Mickiewicza

Udział w jodze jest bezpłatny

VL /poznan.pl/

Zobacz również …

(Visited 47 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz