W poniedziałek rano gnieźnianin zgłosił kradzież mazdy, wczoraj wieczorem otrzymał telefon od Policji że pojazd został odzyskany

Mazda CX3 została skradziona spod bloku przy ul. Staszica w Gnieźnie. Właściciel w poniedziałek rano zgłosił jego kradzież. Wieczorem pojazd ujawnili policjanci wągrowieckiej drogówki na trasie Wągrowiec-Budzyń, w pobliżu Kamienicy.


We wtorek po godzinie 20-tej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wągrowcu, wracali z czynności związanych z wypadkiem z motocyklistą w pobliskich Kaliszanach. W trakcie patrolu okolic Kamienicy, w pewnym momencie zauważyli nieoczekiwaną sytuację. Kierujący Mazdą CX3 widząc jadący z oddali w jego stronę radiowóz, postanowił dłużej nie czekać i zatrzymał samochód porzucając go na drodze, a sam uciekł przez płot w stronę po PGR-owskich zabudowań a dalej w pobliski las.

Otaczający mrok i teren leśny sprawił, że kierowca szybko stał się niewidoczny. Sprawdzenie mazdy w policyjnych systemach potwierdziło przekazane na wcześniejszej odprawie informacje o pojeździe. Została ona skradziona w Gnieźnie z parkingu przy ul. Staszica. Właściciel w poniedziałek złożył zawiadomienie o jego kradzieży.

Policjanci wykonali czynności procesowe. Zabezpieczone ślady pomogą w dalszym procesie wykrywczym sprawców kradzieży. Mazda wraca w ręce właściciela.

wagrowiec.policja.gov.pl

(Visited 1 331 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz