W KAJDANKACH DO INSPEKCYJNEGO RADIOWOZU! Pijany kierowca, obok siedzenia znajdowała się butelka po alkoholu.

Wielkopolscy inspektorzy po raz kolejny ujawnili nietrzeźwego za kierownicą. Na autostradzie A2 w Lądku w kierunku Świecka patrol inspekcji z Konina zatrzymał do rutynowej kontroli ciężarówkę z naczepą przewoźnika rosyjskiego.


Kierowca nie chciał dobrowolnie stosować się do zaleceń inspektorów, więc założono mu kajdanki.

Podczas kontroli przeprowadzonej 12 sierpnia na autostradzie A2 inspektorka wyczuła zapach alkoholu od kierowcy. Obok jego siedzenia znajdowała się nawet butelka od alkoholu. Po przebadaniu kierowcy stwierdzono u niego w czasie pierwszego badania 1,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, zaś drugi pomiar wykazał 1,10 mg/l. Był to ewidentny stan nietrzeźwości.

Po badaniu kierowca poinformował, że chce wyłączyć światła w swojej ciężarówce. Inspektorka z Konina w asyście drugiego inspektora, udała się razem z nim. Wtedy, po wyłączeniu świateł, kierowca stwierdził, że nie pójdzie do radiowozu inspekcji i chce pozostać przy swoim samochodzie. Mimo wielokrotnych poleceń nadal odmawiał ich wykonania. Inspektorzy zakazali mu wchodzenia do samochodu z obawy, że zamknie się w kabinie. Został więc poinformowany, że jeśli nie pójdzie do samochodu służbowego, zostanie użyty wobec niego środek przymusu bezpośredniego. On jednak nadal nie reagował na polecenia i uparcie odmawiał ich wykonania. Wtedy inspektor sprawnym ruchem założył kierującemu kajdanki i zaraz potem kierowca już bez żadnych problemów, udał się do inspekcyjnego radiowozu, gdzie przeprowadzono dalsze czynności kontrolne. Ostatecznie nietrzeźwego i jego pojazd przekazano funkcjonariuszom policji z komendy w Słupcy.

/www.witdpoznan.pl/

Zobacz również …

(Visited 423 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz