Volkswagen Poznań najbardziej pożądanym pracodawcą

Volkswagen Poznań najbardziej pożądanym pracodawcą

  • VWP pierwszy wśród firm motoryzacyjnych
  • Ponad 3300 specjalistów i menadżerów z całej Polski  wzięło udział w badaniu 
  • 14 procent ankietowanych wskazało na VWP

Volkswagen Poznań zajął pierwsze miejsce wśród firm z branży motoryzacyjnej, jako  „Najbardziej Pożądany Pracodawca 2016”. Badanie, już po raz siódmy,  przeprowadzono w grupie ponad 3300 specjalistów i menadżerów z całej Polski. W rezultacie wyróżniono 71 firm działających w 16 sektorach biznesu. We wtorek w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

To dla nas ogromna satysfakcja i wielki powód do dumy  – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji. – To owoc naszej wieloletniej strategii , budującej wizerunek i zaufanie do nas jako pracodawcy – dodaje J. Musielak.

Volkswagen Poznań wyprzedził takie firmy, jak Daimler AG, Volvo oraz Toyotę. Firma rekrutacyjna Antal, która przeprowadzała badanie zwróciła uwagę, na duże zainteresowanie fabryką Volkswagen Poznań w Antoninku, które wzmocnione zostało otwarciem nowej fabryki modelu Crafter we Wrześni.
W badaniu respondenci odpowiadali między innymi na pytanie – w której firmie chcesz pracować, mając nieograniczony wybór?  Ponadto mogli wskazać silne strony najbardziej pożądanych pracodawców, w tym  wielkość i prestiż firmy, styl zarzadzania i kulturę organizacyjną, innowacyjność oraz wysokość zarobków
i możliwości  rozwoju.

Badanie „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menadżerów” zostało przeprowadzone  metodą  wywiadów bezpośrednich oraz online od listopada ubiegłego roku do końca stycznia 2017 roku. W badaniu wzięło udział ponad 3300 menadżerów i specjalistów z całej Polski.

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych 

i komponentów. Koncern w Wielkopolsce posiada cztery zakłady, które zatrudniają łącznie blisko 10 tysięcy pracowników, co powoduje, że Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w Wielkopolsce. Od ponad dekady  w Poznaniu produkowany jest model VW Caddy  i  VW Transporter. W październiku 2016 otwarto nową fabrykę modelu  Crafter     w Białężycach k. Wrześni. Stąd samochody te  trafiają na rynki całego świata.

(Visited 227 times, 1 visits today)

Leave a Reply