VII Igrzysk dla Osób z Niepełnosprawnością – Rywalizacja drużyn z powiatu nowotomyskiego

W czwartek 25 maja br. w hali sportowej nowotomyskiego Gimnazjum w rywalizacji o tytuł najlepszego zespołu podczas VII Igrzysk dla Osób z Niepełnosprawnością
rywalizowali seniorzy zrzeszeni w kołach PZERiI z Kuślina, Bukowca, Nowego Tomyśla, Miedzichowa, reprezentujący Zarządy Rejonowe PZERiI w Opalenicy i Nowym Tomyślu oraz przedstawiciele nowotomyskiego Domu Dziennego Pobytu oraz Fundacji Zbąszyńskiej.

Sportowych emocji dostarczyły konkurencje olimpijskie, przygotowane przez gimnazjalistów w których zawodnicy wykazali się umiejętnościami manualnymi, szybkością i celnym okiem. W składzie komisji sędziowskiej, przyznającej punkty za każde zadanie znaleźli się nauczyciele Gimnazjum. Na trybunach oprócz kibiców dopingujących swoje drużyny zasiedli przedstawiciele samorządów gmin i powiatu. Powiat nowotomyski reprezentował sekretarz powiatu Ryszard Napierała.
Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Opalenicy. Na drugim miejscu znalazł się zespół z Kuślina a trzecie wywalczyli seniorzy z koła nr 1 PZERiI w Nowym Tomyślu. Kolejne miejsca zajęli: reprezentanci Zarządu Rejonowego PZERiI w Nowym Tomyślu, zespół z Bukowca, nowotomyski Dom Dziennego Pobytu, reprezentanci Fundacji Zbąszyńskiej i zespół z Miedzichowa.
Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary i nagrody. Wszystkim zespołom wręczono dyplomy.
Organizatorami imprezy byli: PZERiI Zarząd Rejonowy Nowy Tomyśl, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu oraz Gimnazjum im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Wsparcia udzieliło Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu oraz Urząd Gminy Nowy Tomyśl. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Źródło: Powiat Nowotomyski


Więcej zdjęć :
(Visited 254 times, 1 visits today)

Leave a Reply