Uwaga! Zrzutka na pralkę i środki chemiczne dla strażaków z OSP

Została wznowiona zrzutka na pralkę i środki chemiczne dla strażaków z powiatu kościańskiego. Zbiórka została założona w listopadzie 2019 roku i jak na razie zostało uzbierane 3.511 tyś. zł.

Strażacy każdego roku uczestniczą w kilkudziesięciu akcjach – od wypadków po pożary…


Najniebezpieczniejsze zdarzenia to te, gdzie do czynienia mają ze środkami chemicznymi, odpadami niebezpiecznymi…

Strażacy z jednostek ochotniczych z terenu powiatu kościańskiego to grupa osób, która z narażeniem własnego życia i zdrowia każdego roku bierze udział w kilkuset akcjach na terenie całego powiatu i województwa. Ich zaangażowanie i poświęcenie niejednokrotnie jest docenianie przez mieszkańców.

W ciągu roku, tylko jednostka OSP Czempiń wyjeżdża alarmowo około 150 razy, czyli praktycznie co drugi dzień. Jak pewnie nie trudno się domyślić akcje są zróżnicowane – od wypadków drogowych po pożary zakładów utylizacji odpadów. Wszystkie te działania powodują, że strażacy narażeni są na działanie niebezpiecznych substancji chemicznych, które pojawiają się w czasie pożarów a podczas wypadków mają do czynienia z krwią poszkodowanych. To wszystko osadza się na mundurach i jest bardzo trudne do wyczyszczenia i usunięcia. Po zebraniu pieniędzy i zakupu sprzętu będzie on zamontowany w jednostce Osp Czempiń.

Poniżej link do zrzutki.
>>>zrzutka.pl/tzsgzs<<<

Kościan112

(Visited 51 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz