Podpisanie umów na dofinansowanie w ramach Programu Senior+

Trzcianka, Grodzisk Wielkopolski, Wijewo oraz Sośnie otrzymały dofinansowanie w ramach rządowego programu „Senior+”. To pierwsze samorządy, które w tej edycji programu podpisały dziś wspólnie z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem umowy na utworzenie oraz funkcjonowanie placówek dla seniorów.


W tym roku do dyspozycji samorządów w całej Polsce jest aż 80 mln zł. Z tej kwoty spora część została skierowana do Wielkopolski. –  Do dyspozycji wielkopolskich seniorów jest 5,3 mln, co pozwala nam stworzyć ponad 530 miejsc dla tych właśnie osób oraz dofinansować funkcjonowanie 1249 miejsc już istniejących – mówił wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Obecnie trwa postępowanie w ramach dodatkowego naboru ofert, w którym samorządy mogą ubiegać się o 16,5 mln zł środków na utworzenie oraz funkcjonowanie placówek dla seniorów. Wnioski o dofinansowanie można składać do 21 maja br.

W roku 2020 w ramach programu dofinansowane zostało utworzenie w Wielkopolsce 19 nowych placówek (1 Dom Senior+ i 18 Klubów Senior+) oraz funkcjonowanie 51 istniejących placówek, zapewniających 1249 miejsc dla seniorów. W latach 2016 – 2020 do Wielkopolski trafiło łącznie 18,8 mln (od początku programu ponad 19 mln).

poznan.uw.gov.pl

(Visited 38 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz