Uwaga! Strażnicy apelują o ostrożność

Szanowni Państwo,

w związku z potwierdzonymi przypadkami bytowania wilków na terenach leśnych naszej oraz przyległych gmin, strażnicy apelują o szczególne zachowanie ostrożności. Z uwagi na powyższą sytuację prosimy o nie puszczanie psów luzem, zwłaszcza na terenach przylegających do pól i lasów. Pamiętajmy, że wilki często traktują psy jak konkurentów do terytorium i pokarmu.


Póki co na terenie naszej gminy, jak i przyległych nie było żadnego potwierdzonego przypadku ataku wilka. Wilki zazwyczaj unikają ludzi i są bardzo ostrożne. Strażnicy ostrzegają, że w przypadku napotkania wilka należy przede wszystkim zachować spokój. Nie wolno zbliżać się do niego, nie można dokarmiać ani płoszyć, zaczekać, aż się oddali. Gdy zagrożenie minie, trzeba powiadomić o zajściu służby. Można to zrobić bezpośrednio w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Nadleśnictwie bądź w Komendzie Straży Miejskiej Pniewy.

Ponadto przypominamy, że Straż Miejska zgodnie z obowiązującym statutem oraz regulaminem zajmuje się odławianiem udomowionych bezpańskich zwierząt a nie dziko żyjących. – informuje Urząd Miejski w Pniewach.

pniewy.wlkp.pl

(Visited 35 395 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz