Rękawiczkowy biznes zakończony aktem oskarżenia

Leszczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli postępowanie prowadzone przeciwko młodej kobiecie, która oferowała do sprzedaży przez internet w okazjonalnych cenach jednorazowe rękawiczki, których w rzeczywistości nie posiadała. Skierowany do Prokuratury Rejonowej w Lesznie akt oskarżenia liczy 21 czynów. Podejrzanej grozi do 8 lat więzienia.


W kwietniu ubiegłego roku do leszczyńskiej Policji zaczęły docierać sygnały o oszustwach dokonywanych przy sprzedaży jednorazowych rękawiczek. Był to kulminacyjny moment pierwszej fali covid-19, kiedy jednorazowe rękawiczki stały się towarem deficytowym, a ich ceny były dość wygórowane.

Policjanci ustalili, że na jednym z portali społecznościowych ukazują się ogłoszenia o oferowanych do sprzedaży nitrylowych rękawiczkach jednorazowych. Sprzedażą trudniła się kobieta z regionu leszczyńskiego. Transakcje niejednokrotnie były poprzedzone dialogiem sms-owym sprzedawcy z kupującym. Ostatecznie po dokonaniu wpłaty za zakupiony towar, ten w rzeczywistości nie docierał do odbiorców.

W związku z tym, że do oszustw dochodziło w szczytowej fazie pandemii policjanci systematycznie docierali do pokrzywdzonych i przyjmowali od nich zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Po zebraniu pełnego materiału dowodowego, przesłuchaniu wszystkich świadków oraz pozyskaniu opinii biegłych śledczy przesłuchali podejrzaną. To 32-letnia mieszkanka gminy Lipno. Kobieta usłyszała 21 zarzutów oszustw. Osobami, które padły ofiarą oszustki są mieszkańcy Wielkopolski. Łącznie podejrzana dokonała fikcyjnej sprzedaży prawie 100 opakowań jednorazowych rękawiczek, wyłudzając ponad 2 tysiące złotych.

Dzisiaj, 13 stycznia br. policjanci skierowali do Prokuratury Rejonowej w Lesznie akt oskarżenia przeciwko 32-latce. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Monika Żymełka

(Visited 591 times, 1 visits today)

2 thoughts on “Rękawiczkowy biznes zakończony aktem oskarżenia

 • 15 stycznia, 2021 at 12:05 pm
  Permalink

  O Jezu, normalnie drugiego pablo escobara złapali

  Reply
 • 15 stycznia, 2021 at 4:02 pm
  Permalink

  Tutaj idzie coś komentować? Czy jakaś cenzura jest?

  Reply

Leave a Reply