Uwaga! Remont nawierzchni na autostradzie A2 w okolicy Nowego Tomyśla

25 czerwca br. rozpocznie się remont nawierzchni autostrady A2 w okolicy węzła autostradowego Nowy Tomyśl (ok 108 km A2). To część prac zaplanowanych w ramach długoletniego planu remontowego. W związku z pracami, od dnia 29 czerwca planowane są objazdy. Kierowców prosimy o szczególną uwagę i stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu.


Spółka Autostrada Wielkopolska SA przystępuje do prac związanych z remontem i modernizacją nawierzchni na odcinku Nowy Tomyśl – Poznań Zachód. Remont nawierzchni podyktowany jest dbałością koncesjonariusza o utrzymanie wysokiej jakość drogi oraz zapewnienie komfortu podróży i bezpieczeństwa kierowców korzystających z Autostrady Wielkopolskiej.

Aby zminimalizować wpływ robót na ruch pojazdów i komfort jazdy kierowców, prace zostały podzielone na kilka etapów. Pierwszym z nich jest remont 4 km odcinka północnej jezdni autostrady (km 108-112) w okolicach węzła Nowy Tomyśl oraz łącznic na tym węźle (ok. 108 km A2).

W najbliższą sobotę, 25 czerwca, nastąpi przełożenie ruchu z jezdni północnej na południową na odcinku ok 4 km (od 108 km do 111 km A2). Oznacza to, że ruch pojazdów zostanie przeniesiony w całości na jezdnię prawą (południową), gdzie będzie poprowadzony dwukierunkowo. Ruch pojazdów w stronę Warszawy zostanie poprowadzony pasem prawym jezdni prawej (południowej), natomiast ruch w stronę Świecka – pasem lewym jezdni południowej.

29 czerwca natomiast zostaną wyłączone z ruchu łącznice zjazdowe z autostrady A2 na węźle Nowy Tomyśl. Kierowcy chcący zjechać z autostrady na węźle Nowy Tomyśl będą korzystać z objazdów:

• Dla kierowców podróżujących z Warszawy zostanie wytyczony objazd przez węzeł  Poznań Zachód, trasą S11 do węzła Tarnowo Podgórne, dalej drogą krajową nr 92 (DK92) do Bolewicka, zjazd na rondzie w drogę wojewódzką nr 305 (DW305) prowadzącą do Nowego Tomyśla.

• Dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 7 ton, jadących A2 ze Świecka i chcących zjechać z autostrady w Nowym Tomyślu zostanie wytyczony objazd przez węzeł Jordanowo, trasę S3, dalej zjazd na węźle Świebodzin Północ i drogą gminną do ronda na obwodnicy Świebodzina, następnie DK92 do Bolewicka, zjazd w DW305 w kierunku Nowego Tomyśla.

• Dla pojazdów o masie całkowitej poniżej 7 ton, jadących A2 ze Świecka i chcących zjechać z autostrady w Nowym Tomyślu zostanie wytyczony objazd przez węzeł Trzciel, drogę powiatową 1339F, następnie zjazd w DK92 do Bolewicka. W Bolewicku zjazd w DW305 prowadzącą do Nowego Tomyśla.

Powyższy zakres prac planowany jest na około 3 tygodni. Po nim nastąpi remont łącznic wjazdowych na autostradę, o którym poinformujemy w odrębnym komunikacie.

Warunki atmosferyczne, silny wiatr, opady deszczu itp. mogą wpłynąć na zmianę terminu zakończenia prac. Spółka zobowiązała wykonawcę do ich terminowej realizacji i w sposób jak najmniej uciążliwy dla kierowców.

Prace na węźle w Nowym Tomyślu są realizacją długoletniego planu działań remontowych. Autostrada Wielkopolska to najdłuższy i najbardziej eksploatowany odcinek autostradowy w Polsce. Duża część z korzystających z koncesyjnego odcinka pojazdów to transport ciężki, co w naturalny sposób wpływa na zwiększone zużycie nawierzchni i konieczność remontów.

Realizacja zaplanowanego remontu odcinka Nowy Tomyśl – Poznań Zachód oznacza rozpoczęcie kolejnego cyklu wymiany między innymi warstwy ścieralnej.  

(Visited 620 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz