NOWY TOMYŚL: Spotkanie Burmistrza W. Hibnera z przedstawicielami Społecznego Komitetu Budowy Wiaduktu

W czwartek 23 czerwca br. z inicjatywy Burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera odbyło się spotkanie z przedstawicielami Społecznego Komitetu Budowy Wiaduktu. Burmistrz Włodzimierz Hibner oraz Grażyna Pogonowska, zastępca burmistrza przedstawili aktualny stan procedowania przygotowanego na zlecenie Gminy Nowy Tomyśl projektu budowy nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 305 na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Celnej w Nowym Tomyślu wraz z wiaduktem.  Omówiono również plan przyszłych działań związanych z realizacją tej ważnej dla mieszkańców gminy i powiatu inwestycji.

 
Dzisiejsze spotkanie Burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera z przedstawicielami Społecznego Komitetu Budowy Wiaduktu w Nowym Tomyślu – Mieczysławem Michalczakiem i Maciejem Kasprzakiem.


 
Burmistrz podziękował za wieloletnie zaangażowanie społeczne w sprawie rozpoczęcia działań związanych z budową wiaduktu w Nowym Tomyślu, liczne wizyty i rozmowy z przedstawicielami władz samorządowych oraz z parlamentarzystami.
 
Nowy przebieg drogi wojewódzkiej nr 305 na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Celnej w Nowym Tomyślu wraz z wiaduktem to strategiczna inwestycja, która rozwiąże problemy komunikacyjne naszej gminy i naszego powiatu, pozwoli dalej dynamicznie rozwijać się zachodniej części Wielkopolski.
 

3 czerwca Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner wraz z Zastępczyniami Adrianną Zielińską i Grażyną Pogonowską oraz przedstawicielami firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „FAWAL”, złożył do Wojewody Wielkopolskiego kompletną dokumentację projektową nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 305 na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Celnej w Nowym Tomyślu wraz z wiaduktem, w celu uzyskania decyzji, która pozwoli Gminie Nowy Tomyśl i Zarządowi Województwa Wielkopolskiego podjąć działania praktycznej już realizacji inwestycji drogowej.

Wartość kosztorysowa inwestycji wynosi około 70 mln zł.

(Visited 434 times, 1 visits today)

2 thoughts on “NOWY TOMYŚL: Spotkanie Burmistrza W. Hibnera z przedstawicielami Społecznego Komitetu Budowy Wiaduktu

Leave a Reply