Uwaga! Pamiętaj o rozwadze na drodze!

Na drogach trwa wzmożony ruch związany z wyjazdami na wakacyjny wypoczynek. Aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, na terenie miasta i powiatu kaliskiego policjanci nadzorują ruch na głównych ciągach komunikacyjnych. W działania zaangażowani są szczególnie funkcjonariusze z drogówki, których wspierają policjanci z innych komórek organizacyjnych.


Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę, a do kierowców o trzeźwość za kierownicą!

Przez cały okres wakacji mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. W działania na drogach najmocniej zaangażowani są policjanci z drogówki. Ci szczególny nacisk kładą na kontrole stanu trzeźwości. W ten sposób chcą wyeliminować z ruchu kierowców, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W przypadku policyjnej kontroli trzeba się również spodziewać sprawdzenia przez mundurowych stanu technicznego pojazdu oraz wymaganych dokumentów. Prędkość z jaką podróżują kierowcy, to kolejny element, który jest bardzo skrupulatnie sprawdzany przez policjantów w „białych czapkach”. Na pobłażliwość ze strony mundurowych nie mogą liczyć również motocykliści, ponieważ jak pokazuje doświadczenie, nie zawsze pasja jazdy, motocyklem idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem. A cena jaką miłośnicy jednośladów mogą zapłacić za brawurę, to ich życie!

Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu oraz o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas jazdy. Kilka minut dłuższej, ale bezpieczniejszej jazdy może decydować o życiu naszym i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy również, że piękna pogoda i sprzyjające warunki na drogach nie zawsze gwarantują nam bezpieczną podróż!

Wszystkim, do których być może nie docierają policyjne apele o rozsądek za kierownicą, przypominamy akcję przygotowaną przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu z Okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych w 2018 roku. Być może przesłanie płynące z plakatów uświadomi kierowcom, że konsekwencjebrawury, lekkomyślność i lekceważenia przepisów na drodze często ponoszą nie tylko uczestnicy wypadków, ale również ich najbliżsi.

Zobacz również …

(Visited 61 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz