Uwaga ! Drogówka kontroluje pojazdy rolnicze

Okres wakacyjny twa w pełni. To czas, który dla jednych jest chwilą wytchnienia od codziennego zabiegania, dla innych okresem wytężonej pracy szczególnie dla rolników. W tym okresie na drogach pojawia się coraz więcej maszyn rolniczych.


Aby żniwa oraz wakacyjne zbiory przebiegały bezpiecznie policjanci z poznańskiej drogówki sprawdzali stan pojazdów, którymi się poruszają i z pomocą których pracują.

31 sierpnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu we współpracy z pracownikami Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowym Inspektoratem Pracy w Poznaniu oraz pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w  Poznaniu przeprowadzi działania kontrolno – profilaktyczne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa kierujących pojazdami rolniczymi.

Przypominali, że żniwa to nie tylko prace związane z  koszeniem zboża, zbieraniem słomy, czy siana, które są nieodłącznym elementem prac polowych, ale to także czas wzmożonego ruchu maszyn rolniczych na drogach.

Podczas działań funkcjonariusze kontrolowali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami oraz sposób i liczbę przewożonych pasażerów. Zwracali również uwagę na konieczność właściwego zabezpieczenia przewożonego ładunku. Policjanci ruchu drogowego wraz z pracownikami Inspekcji Pracy oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia w Poznaniu przypominali o podstawowych zasada bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak i podczas wykonywania prac żniwnych.

Zwrócili uwagę na potrzebę zapewnienia dzieciom odpowiedniej opieki i bezpiecznego miejsca do zabaw, z dala od pracujących maszyn rolniczych. Wszystkim kontrolowanym osobom policjanci przekazali elementy odblaskowe wraz z ulotkami i broszurami informacyjnymi.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


(Visited 3 928 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz