Uszyli torby na rzecz bezdomnych kotów

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie  postanowiło wesprzeć Stowarzyszenie „Kocia Łapka”, które zajmuje się bezdomnymi kotami. Organizacja bezpłatnie sterylizuje  i kastruje bezpańskie zwierzęta,  których na terenie gminy Pleszew żyje sporo. Niestety, w kasie zabrakło już pieniędzy na zabiegi, dlatego zostanie zorganizowany bazarek. Dochód z niego będzie  przeznaczony  na zabiegi dla kolejnych zwierzaków.


W ramach  kółka wolontariackiego uczennice warsztatu krawieckiego z pleszewskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  pod okiem instruktorek nauki zawodu- Elżbiety Biadały i Małgorzaty Mielcarek- uszyły kilkanaście ekologicznych toreb na zakupy. Wzór , a jakże by inaczej –   w animowane kotki.  Tak więc troska o środowisko, jak i symbolika zostały zachowane.

– Nasi podopieczni  w ramach wolontariackich   zajęć pozalekcyjnych zajmują się wieloma społecznymi inicjatywami, w tym również pomocą bezdomnym zwierzętom. Tym razem postanowili poprzez swoje działania pomóc w zbiórce pieniędzy na rzecz bezdomnych kotów. Szyjąc torby, które trafią na aukcję Stowarzyszenia- doskonalili też swoje umiejętności, bo jak wiadomo- to praktyka czyni mistrza.  – uważa Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

Koty są zwierzętami bardzo pożytecznymi i pomagają walczyć z uciążliwymi gryzoniami. Ich obecność jest szczególnie potrzebna w rejonie dużych osiedli, na których mieszkańcy często wyrzucają resztki jedzenia do kontenerów, które przyciągają na przykład myszy.

– Rocznie z pieniędzy miasta i gminy sterylizujemy od 120 do 150 bezdomnych kotów. W ten sposób zapobiegamy niekontrolowanemu rozmnażaniu się tych zwierząt. Aktualnie nasza kasa świeci pustkami, stąd też organizujemy zbiórkę fantów, które będziemy mogli sprzedać. Pozyskane pieniądze przeznaczymy na kolejne zabiegi dla kotów. Dlatego jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy tak, jak Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  – chcą nam pomagać.

–  dodaje Małgorzata Wysocka-Balcerek, prezes Pleszewskiego  Stowarzyszenia „Kocia Łapka”.

 A bazarek na rzecz stowarzyszenia „Kocia Łapka” odbędzie się na profilu facebookowym organizacji jeszcze we wrześniu.
(Visited 29 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz