Nowy Tomyśl: Wypadek na obwodnicy, dziecko trafiło do szpitala [AKTUALIZACJA]

Do kolejnego wypadku doszło na obwodnicy Nowego Tomyśla.

W piątek 18 września br.  około godziny 14 doszło do zderzenia dwóch aut na obwodnicy Nowego Tomyśla –  informuje czytelnik, na miejscu patrol policji .


Jak informuje naczelnik wydziału prewencji podkom. Arkadiusz Pelc:

w dniu 18 września 2020 roku o godz. 14:00 dyżurny KPP w Nowym Tomyślu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Celnej – obwodnica Nowego Tomyśla.
Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, gdzie w toku przeprowadzonych czynności ustalili, że najprawdopodobniej  kierujący pojazdem Volkswagen Golf obywatel Turcji lat 46 poruszając się ulicą Krętą w kierunku ulicy Celnej wykonując manewr skrętu w lewo nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru, nie zastosował się do znaku B-20 Stop w wyniku czego doprowadził do zderzenia czołowo – bocznego z kierującym pojazdem marki Mazda który poruszał się drogą z pierwszeństwem przejazdu. W wyniku tego zderzenia kierujący pojazdem Mazda zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie do przydrożnego rowu.  Kierującym pojazdem Mazda był mieszkaniec gm. Nowy Tomyśl lat. 25.  Kierujący trzeźwi.
W wyniku tego zdarzenia obrażeń głowy doznał pasażer VW Golfa, również ob. Turcji lat 10,  który to przetransportowany został do Szpitala w Nowym Tomyślu.
Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu.

Naczelnik Wydziału Prewencji
Komendy Powiatowej Policji
w Nowym Tomyślu

podkom. Arkadiusz Pelc

Fot. czytelnik

Zobacz również …

(Visited 9 402 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz