Uszyli eko- torby na internetowy bazarek

Ruszył internetowy  „Bazarek” na rzecz wolnożyjących  kotów organizowany przez Pleszewskie Stowarzyszenie „Kocia Łapka, które  pomaga w bezpłatnej sterylizacji  i kastracji  zwierząt na terenie miasta i  gminy. Do akcji  w ramach wolontariatu przyłączyła się również po raz kolejny  młodzież  z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP , która  i tym razem  uszyła na aukcję ekologiczne torby na zakupy. Regularnie przygotowuje też budki , w których zimą mogą przebywać koty.


Niestety, Pleszewskie Stowarzyszeniu „Kocia Łapka”, które jest finansowane z pieniędzy samorządu miasta i gminy Pleszew zabrakło pieniędzy na wykonywanie zabiegów, stąd też pojawił się pomysł na zrobienie  aukcji   na facebooku.

Organizacja od kilku miesięcy zbierała od ludzi dobrej woli przedmioty,  które będą mogły zostać sprzedane, a zdobyte w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zabiegi dla kolejnych kotów. A tych wolnożyjących    na terenie miasta i gminy Pleszew żyje sporo. Bezsprzecznie są one potrzebne, bo walczą z uciążliwymi gryzoniami, które  mogą być nosicielami niebezpiecznych  dla człowieka chorób. Potocznie mówi się, że są to koty bezdomne. Tak jednak nie jest, bo to są zwierzęta dziko żyjące.

– Apelujemy do wszystkich ludzi dobre woli o udział w naszej akcji i zachęcamy do kupowania gadżetów. Dzięki temu uzbieramy pieniądze na kolejne zabiegi. Przypomnę, że rocznie sterylizujemy  i kastrujemy średnio 150  kotów, a tych przeznaczonych do zabiegów jest znacznie więcej. Przy okazji  zachęcamy też do dokarmiania wolnożyjących zwierzaków i organizowania im miejsc do spania. – dodaje  Małgorzata Wysocka-Balcerek, prezes Stowarzysznia „Kocia Łapka”.

 „Kociej Łapce” pomagają też podopieczni z pleszewskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. Już jesienią młodzież uszyła pierwsze ekologiczne torby na zakupy, które zdobiły wzory w animowane kotki.

– Nie inaczej będzie i tym razem. Warto też wspomnieć, że do tej pory nasi uczniowie w ramach wolontariatu zrobili już kilkanaście zimowych budek, a kolejne są w przygotowaniu. Dzięki temu młodzież nie tylko pomaga zwierzętom w przetrwaniu ciężkiego okresu, jakim jest zima. Uczy się  również odpowiedzialności i empatii. – dodaje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

 Torby uszyte przez młodzież z Centrum, jak i wiele innych ciekawych przedmiotów  można wylicytować na facebooku wpisując w wyszukiwarkę hasło: Pleszewskie Stowarzyszenie Kocia Łapka lub link : https://www.facebook.com/groups/189027979434231

 
 
(Visited 20 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz