Mikołaj w mundurze – czyli niecodzienne oblicze żołnierzyCSWLąd i 12 WBOT

Żołnierze Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wspólnie spełniają Mikołajkowe marzenia wychowanków poznańskiego Domu Dziecka pokazując im kawałek swojej służby.


Wielkopolscy terytorialsi po raz pierwszy pojawili się w Domu Dziecka nr 2, by zastąpić  na pewien czas opiekunów, którzy przebywali w kwarantannie lub zostali zakażeni koronawirusem. Czworo żołnierzy 12WBOT zdecydowało się zostać z wychowankami i zapewnić im całodobową opiekę. Terytorialsi organizowali dzieciom zabawę, pomagali w nauce, prowadzili dodatkowe zajęcia. Dzieci i żołnierze bardzo zżyli się ze sobą i pozostają w kontakcie. Tak narodził się pomysł wspólnych Mikołajek. Do realizacji pomysłu przyłączyli się żołnierze CSWL, którzy przyjęli wychowanków w swoich koszarach i zaprezentowali sprzęt wojskowy.

Mikołajki to zasługa współpracy z 12 WBOT, ponieważ widzimy Wielkopolskę wspólnie i razem. Ramię w ramię  walczymy z COVID-19 i  wspieramy różne instytucje i placówki medyczne w pandemii. . Mikołajki to inicjatywa wielkopolskiej brygady a my służymy swoimi zdolnościami i możliwościami, tak, by dzieci zobaczyły, jak wygląda nasze życie wojskowe –  tłumaczy płk Krzysztof Kuba, komendant CSWL, który przywitał w koszarach dzieci.

Gdy nasi żołnierze pod koniec października pojawili się w Domu Dziecka, wychowankom bardzo spodobały się wprowadzane elementy wojskowe, jak np. pobudki. Wspólnie z CSWL pomyśleliśmy, że pokażemy dzieciom, jak faktycznie wygląda wojsko, jakimi obiektami szkoleniowymi dysponujemy – mówi ppłk Janusz Brzezicha, zastępca dowódcy 12 WBOT, który podczas Mikołajek wyjaśniał m.in. na czym polega służba w WOT i Wojskach Operacyjnych.

W takim dniu nie mogło zabraknąć prezentów, które ufundowali: poznański Instytut Pamięci Narodowej, firma Sun Garden oraz wielkopolska mleczarnia Jana.  W związku z pandemią koronawirusa, Mikołajki odbywały się zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarno-epidemiologicznymi.

kpt Monika TRAJDOS- GIEJDASZ,

 ppor. Anna JASIŃSKA-PAWLIKOWSKA

CSWL, 12 WBOT

(Visited 36 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz