Unihokeistki z Liceum Garczyńskiego zdobyły tytuł Mistrza Polski Szkół 2017 w Elblągu, broniąc tytułu z przed roku.

TYTUŁ MISTRZA POLSKI W UNIHOKEJU OBRONIONY!!!

W dniach 12 – 14 maja 2017 r. drużyna unihokeja z Liceum Garczyńskiego w składzie: Sandra Kasper, Maja Stachowiak, Katarzyna Konieczek,  Anna Borkowska, Agnieszka Bryza, Joanna Szelzchen, Daria Małycha, Julia Bedła, Magdalena Rzepa oraz Emilia Kierzek reprezentowała szkołę, miasto Zbąszyń, powiat nowotomyski oraz województwo wielkopolskie w Finale Ogólnopolskiej Licealiady, który odbył się w Elblągu.


Dwie uczennice naszego zespołu a jednocześnie reprezentantki Polski  zostały wytypowane do pocztu flagowego. Był to bardzo miły początek czekających nas zmagań sportowych.

Już drugi raz z rzędu nasz zespół brał udział w ogólnopolskim finale w grach zespołowych.  Przystąpiliśmy do rozgrywek z respektem i szacunkiem dla pozostałych drużyn, ale jednocześnie  z  wiarą we własne umiejętności oraz chęcią odniesienia sukcesu.

Nasza drużyna z zapałem przystąpiła do obrony mistrzowskiego tytułu. Dziewczyny z meczu na mecz walczyły z coraz większą determinacją. Mając w swoim składzie reprezentantki kraju, pokazały pazur, więc nie traciliśmy nadziei na bardzo dobry wynik.

Nie myliliśmy się. Zespół z Liceum Garczyńskiego wygrał każde ze swoich spotkań, strzelając przeciwnikom w kolejnych spotkaniach po kilka bramek. O sukcesie zadecydowało wiele elementów. Przede wszystkim atmosfera panująca w drużynie, radość z gry, postawa fair play.

Wygrane mecze nie pozostawiły złudzeń, co do tego, kto zasłużenie zdobył mistrzowski tytuł   i w jakim stylu to uczynił. Oto wyniki poszczególnych spotkań naszego zespołu:

  • ZS 1 Zbąszyń –              ZSL Morąg                                          12:0
  • LO Sulechów –              ZS 1 Zbąszyń                                     2:5
  • ZS 1 Zbąszyń –              ZS 2 Dębica                                        4:3

Rezultaty wyraźnie pokazują, kto był zdecydowanym zwycięzcą XXIV Festiwalu Unihokeja – Ogólnopolskiej Licealiady Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych.

Zawodniczka naszego zespołu – Anna Borkowska została również najlepszą zawodniczką  turnieju  w swojej kategorii.

Unihokeistki z Liceum Garczyńskiego zdobyły tytuł Mistrza Polski Szkół 2017, czym powtórzyły ogromny sukces sprzed roku. Dumnym opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego w ZS 1 w Zbąszyniu, Tomasz Śliwa. Wszystkim  gratulujemy sukcesu.

Składamy serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Nowym Tomyślu, SZS Wielkopolska oraz firmie Cloud9 za pomoc, wsparcie i możliwość udziału w imprezie sportowej tej rangi.(Visited 325 times, 1 visits today)

Leave a Reply