SUKCES NOWOTOMYSKIEJ POLICJI WART 420 TYSIĘCY ZŁOTYCH

SUKCES WART 420 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Sukces wart 420 tysięcy złotych. Tak z pewnością można powiedzieć po udanej akcji policjantów z Posterunku Policji w Lwówku, którzy po pościgu zatrzymali 42-letniego złodzieja Mercedesa. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.


Sceny niczym z dobrego kina akcji rozegrały się w miniony piątek 19 maja 2017 roku na terenie gminy Lwówek. W godzinach porannych oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu przekazał wszystkim patrolom informację o poszukiwanym szarym mercedesie, który został skradziony na terenie Niemiec.

Kilka minut później funkcjonariusze z PP Lwówek na drodze krajowej nr 92 zauważyli pojazd i ruszyli za nim w pościg, który przebiegał przez miejscowości: Bolewice, Lipkę Wielką, Chmielinko. W tej ostatniej miejscowości kierowca mercedesa skręcił w drogę gruntową prowadzącą do Opalenicy. Tutaj też doszło do uszkodzenia luksusowego mercedesa.


Gdy do złodzieja dotarło, że skradzione auto odmówiło mu posłuszeństwa, wyskoczył z jeszcze toczącego się pojazdu i próbował uciekać pieszo przez pole rzepaku.

Funkcjonariusze po wcześniejszym sprawdzeniu, czy w porzuconym pojeździe nikt więcej nie został, ruszyli za nim. Po dosłownie kilkuset metrach zatrzymali 42-latka i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Teraz mężczyzna odpowie za kradzież samochodu. Wartość odzyskanego mienia została oszacowana na 420 tysięcy złotych.To kolejny już tego typu sukces nowotomyskich policjantów w ostatnim czasie.


(Visited 1 370 times, 1 visits today)

Leave a Reply