UDANY POCZĄTEK PIŁKARSKIEJ WIOSNY! Wypowiedzi po meczu Lech – Zagłębie [ZDJĘCIA, FILM]

UDANY POCZĄTEK PIŁKARSKIEJ WIOSNY

Lech Poznań pokonał Zagłębie Lubin 2:0 w pierwszym wiosennym meczu PKO BP Ekstraklasy. Gole strzelili Filip Szymczak oraz Radosław Murawski. To był udany powrót na ławkę Kolejorza trenera Mariusza Rumaka. Za tydzień gramy na wyjeździe z Jagiellonią Białystok – zapraszamy wtedy do naszego centrum meczowego. Trzymajcie kcuki za Niebiesko-Białych! Miłej niedzieli, dobranoc!

Wypowiedzi po meczu Lech – Zagłębie

Lech Poznań wygrał z Zagłębiem Lubin 2:0 w meczu 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Tak to spotkanie skomentowali przedstawiciele Kolejorza.

MARIUSZ RUMAK (TRENER LECHA POZNAŃ):


– Dobrze weszliśmy w to spotkanie. Nie chodzi tylko o bramkę, ale pierwsze dziesięć, piętnaście minut dobrze wyglądało. Później zupełnie niepotrzebnie oddaliśmy pole rywalom i chociaż nie tworzyli groźnych sytuacji, to oddaliśmy im piłkę. Musieliśmy to w przerwie skorygować i potem wyglądaliśmy lepiej w pressingu. Strzeliliśmy drugiego gola, co jest bardzo istotne. Zagraliśmy na zero z tyłu, co jest dla mnie dużym pozytywem. Widzimy, że są mankamentu, które musimy poprawić. Jesteśmy ich świadomi, a ten mecz wytycza nam kolejną drogę. Gry kontrolne to gry kontrolne, a gra pod presją to gra pod presją.

Martwią urazy, nie było za wesoło przed spotkaniem, a tuż przed doszły kolejne. Zobaczymy, co będzie w środku tygodnia. Pozytywy są takie, że nikt nie wypadł a kartki, wraca Kris Velde, Ali powinien być z nami, więc będzie nas więcej.

RADOSŁAW MURAWSKI (POMOCNIK LECHA POZNAŃ):

– Konsekwentnie pracowalismy na to, by dołożyć drugą cegiełkę i cieszę się, że to mi się udało to zrobić. Ta bramka uspokoiła już to spotkanie i mieliśmy od tego momentu kontrolę nad piłką, a Zagłębie nie mogło dojść do głosu. Taki był nasz plan na dzisiejszy mecz i został on zrealizowany. Zawsze jest taka nutka niepewności na starcie, czy to wszystko zapali, ale wykonaliśmy pierwszy krok i mam nadzieję, że pójdzie to dalej w odpowiednią stronę.

FILIP SZYMCZAK (NAPASTNIK LECHA POZNAŃ):

– Nie był to łatwy mecz, bo Zagłębie postawiło twarde warunki. Mieliśmy pewien pomysł na to spotkanie. Fajnie, że po wysokim pressingu udało się zdobyć bramkę i to po części ułożyło ten mecz. Gol Radka Murawskiego stadiony świata zamknął w zasadzie ten mecz. To było pierwsze spotkanie po okresie przygotowawczym. Teraz będziemy starać się to tempo wytrzymywać.

(Visited 75 times, 1 visits today)

Leave a Reply