TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA GLPN „ORLIKI” O PUCHAR BURMISTRZA ZBĄSZYNIA

W sobotę, 14 października, na boisku „Orzeł”, odbył się Turniej Piłki Nożnej dla Gminnej Ligi „Orliki” o Puchar Burmistrza Zbąszynia.  Do turnieju zgłosiło się jedenaście drużyn naszej ligi: Błędno Nądnia I, Błędno Nądnia II, Obra Orliki Zbąszyń, Obra Młodzik Zbąszyń, Płomień Przyprostynia, Płomyk Przyprostynia, Płomyczek Przyprostynia, Sokół Chrośnica, Huragan Łomnica I, Huragan Łomnica IIi Wicher Strzyżewo. W zawodach wzięło udział około 110 zawodników.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Po rozgrywkach grupowych przystąpiono do rozegrania ćwierćfinałów, następnie półfinałów i meczy o miejsca.
W przerwach miedzy kolejnymi spotkaniami na zawodników czekała słodka niespodzianka  przygotowana przez organizatorów. Zawody prowadzili sędziowie rozgrywek ligowych orlików: Andrzej Wachowski i Przemysław Antosz. Aż dziesięć piłkarek wzięło udział w zawodach. Bardzo nas cieszy, że liczba dziewczyn grających w naszej lidze stale wzrasta.

W meczu o III miejsce Błędno Nądnia I pokonała piłkarzy Sokół Chrośnica (4:0). Natomiast w spotkaniu finałowym zwyciężyła drużyna Obra Młodzik Zbąszyń pokonując Wicher Strzyżewo (1:0) i tym samym zdobywając tytuł najlepszej drużyny turnieju. Na zakończenie najlepsi otrzymali z rąk Burmistrza Zbąszynia Tomasza Kurasińskiego nagrody w postaci statuetek, a wszystkie drużyny pamiątkowe puchary. Uhonorowano też, aż 11 dziewcząt, które wystartowały w zawodach.

Wyróżnienia indywidualne:

  1. Najlepszy strzelec: Łukasz Tomaszewski – Błędno Nądnia I.
  2. Najlepszy bramkarz: Patryk Kryś – Obra Młodzik Zbąszyń.
  3. Najlepszy zawodnik (MVP): Mateusz Świderski – Wicher Strzyżewo.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:
Przestawiamy klasyfikację końcową:
1. Obra Młodzik Zbąszyń,
2. Wicher Strzyżewo,
3. Błędno Nądnia I,
4. Sokół Chrośnica,
5. Obra Orlik Zbąszyń,
6. Huragan Łomnica I,
7. Huragan Łomnica II,
8. Płomyk Przyprostynia,
9. Płomyczek Przyprostynia,
10. Płomień Przyprostynia,
11. Błędno  Nądnia II.

Gratulujemy!


Jedenaście drużyn wzięło udział w dzisiejszym Turnieju Piłki Nożnej dla Gminnej Ligi "Orliki" o Puchar Burmistrza Zbą…

Opublikowany przez Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji na 14 października 2017

 

(Visited 236 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz