Tunezyjczyk został zatrzymany na lotnisku w Poznaniu

33-letniego obywatela Tunezji zatrzymali w czwartek 18 lipca funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy. Mężczyzna do kontroli paszportowej okazał sfałszowaną niemiecką kartę pobytu.


Wczoraj 18 lipca w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Poznaniu – Ławicy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Tunezji, który do kontroli paszportowej okazał tunezyjski paszport oraz niemiecką kartę pobytu. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziła autentyczność niemieckiej karty pobytu. W wyniku analizy dokumentu oraz dokonanych sprawdzeń ustalono, że dokument ten jest podrobiony na wzór oryginalnego. Również sam cudzoziemiec przyznał się, że kartę pobytu kupił dwa miesiące temu za 700 euro.

Mężczyzna za posłużenie się fałszywym dokumentem usłyszał już zarzuty. Przyznał się do nich i dobrowolnie podał karze grzywny w wysokości 5 tys. zł. Dodatkowo Tunezyjczyk ukarany został dwoma mandatami karnymi po 500 zł każdy za nielegalne przekroczenie granicy państwowej z Niemiec do Polski oraz za nielegalny pobyt w naszym kraju.

Dodatkowo Komendant Placówki Straży Granicznej w Poznaniu – Ławicy wyda cudzoziemcowi decyzję, na podstawie której będzie musiał opuścić Polskę.

/nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Zobacz również …

(Visited 1 409 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz