Tragiczny wypadek

Tragiczny w skutkach okazał się wypadek na drodze pomiędzy miejscowościami Jerka i Łuszkowo (gm. Krzywiń). 81-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.


Informację o zdarzeniu  dyżurny operacyjny otrzymał 29 kwietnia o godz. 14.35. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kościan a także najbliższe jednostki OSP Jerka, OSP Łuszkowo a także OSP Wyrzeka z powiatu śremskiego.

Samochód osobowy wypadł z drogi, dachował i zatrzymał się na dachu w polu. Pojazdem podróżowała jedna osoba – kierowca, który nieprzytomny znajdował się poza pojazdem. Pierwsi z pomocą poszkodowanemu pośpieszyli świadkowie zdarzenia – małżeństwo, którzy pracują jako ratownicy medyczni. Nie stwierdzając funkcji życiowych natychmiast rozpoczęli czynności reanimacyjne. Po dotarciu na miejsce strażacy i załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego kontynuowali udzielanie pomocy. Niestety wspólne działania ratowników nie przyniosły pozytywnego efektu i stwierdzono zgon poszkodowanego. Przybyły na miejsce Prokurator oraz Policja przeprowadzili czynności dochodzeniowe. W czasie prowadzonych działań ruch na drodze był całkowicie zablokowany.

Opracowanie: mł. asp. Dawid Kryś – KP PSP w Kościanie
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie/kppsp-koscian/

(Visited 14 885 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz