POWIAT NOWOTOMYSKI: Groźny wypadek na skrzyżowaniu! Jedno z aut wjechało w przystanek autobusowy

W dniu 27 kwietnia 2021 roku o godz. 13:18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu w miejscowości Lipka Wielka.


W formatce z CPR widniała informacja o jednej osobie poszkodowanej poza pojazdem, licznych wyciekach z pojazdów oraz jeden z pojazdów wjechał w wiatę przystanku autobusowego. Do działań zadysponowano dwa zastępy ratownictwa technicznego oraz samochód rozpoznawczo ratowniczy z JRG Nowy Tomyśl, jak również zastęp z jednostki OSP Wytomyśl. 

Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano dwa rozbite samochody osobowe biorące udział w zdarzeniu. Jeden z pojazdów znajdował się na pasie jezdni, drugi pojazd w wyniku uderzenia wjechał w przydrożny przystanek autobusowy, który uległ zawaleniu. Pojazdami łącznie podróżowały dwie osoby. Jedna z osób poszkodowanych, przytomna leżała na pasie jezdni, drugi z uczestników zdarzenia znajdował się poza pojazdem, nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Droga powiatowa była całkowicie zablokowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (kontrola ABC, wsparcie psychiczne, unieruchomienie barku) osobie poszkodowanej, odgruzowano i dokładnie przeszukano pozostałości po przestanku, który również uległ zniszczeniu na skutek uderzenia samochodu, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, neutralizacji oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na jezdnię. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego na miejsce zdarzenia osoba poszkodowana została przekazana, a po przeprowadzonym badaniu przetransportowana do szpitala w Nowym Tomyślu. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu pozostałości powypadkowych.

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Damian Żukrowski
(Visited 2 290 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz