TRAGICZNY WYPADEK! Zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty

W dniu 28 września bieżącego roku kilka minut przed godziną dwunastą Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim otrzymało zgłoszenie o potrąceniu przez samochód osobowy rowerzysty w miejscowości Radłów.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Ostrów Wielkopolski oraz dwa zastępy OSP KSRG Raszków i OSP Radłów. Po przybyciu na miejsce stwierdzono wypadek samochodu osobowego z rowerzystą na prostym odcinku drogi. W momencie przybycia pierwszych zastępów na miejscu zdarzenia znajdował się Zespół Ratownictwa Medycznego, który mimo podjętej próby nie zdołał przywrócić czynności życiowych osobie poszkodowanej. W wyniku zdarzenia droga powiatowa była całkowicie zablokowana. Na miejsce zdarzania przybyła policja oraz prokurator.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz, po zakończeniu przeprowadzonych czynnościach przez prokuratora i policję, usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Działania na miejscu zdarzenia trwały ponad 3 godziny.

Tekst: st. kpt. CHMIELECKI Tomasz
Zdjęcia: JRG PSP Ostrów Wielkopolski

(Visited 2 853 times, 1 visits today)

Leave a Reply