POTRĄCENIE PIESZEJ PRZEZ AUTOBUS

W dniu 29.09.2023 r. o godzinie 09:09 do SKKM PSP w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszej przez Autobus na ul. Legionów w Kaliszu.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że kierująca Autobusem potrąciła przechodzącą przez ulicę  kobietę. Poszkodowana osoba znajdowała się na jezdni tuż za pasami drogowymi w pozycji leżącej.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (AVPU – ocena stanu wiadomości, ABC, badanie urazowe, opatrunek osłaniający na ranę głowy, stabilizacja kręgosłupa odcinka szyjnego i ułożenie na desce ortopedycznej), pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki. Piesza po przebadaniu przez ZRM została zabrana na dalszą hospitalizację do Szpitala.

Na miejscu obecna była również Policja prowadząca czynności wyjaśniające okoliczności powstania zdarzenia. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG 1 w Kaliszu, łącznie 8 strażaków.

Komenda Miejska PSP w Kaliszu apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o ostrożność i rozwagę,( szczególnie w terenie miejskim ), gdzie obserwujemy znaczący wzrost zdarzeń komunikacyjnych.

Opracował : kpt. Szymon Woźniak

 

 

(Visited 878 times, 1 visits today)

Leave a Reply